Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Švédska

  • Švédsko - cesty bez stresu a rizik
  • Pojistěte se online nejvýhodněji
  • Cestovní pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Švédska

Stejně jako ostatní skandinávské země, i Švédsko patří ke státům, kde si pořádně připlatíte nejen za ubytování a zboží v obchodech, ale také za zdravotní péči. Proto si sjednejte kvalitní cestovní pojištění do Švédska, ať vám vysoké náklady za zdravotní ošetření nezničí dovolenou. Proč se pojistit zrovna u nás?

  • Umožníme vám vyhledat cestovní pojištění přesně podle vašeho gusta. Tzn. v cenové relaci a s rozsahem pojistných rizik, které nejvíc vyhovují vašemu typu dovolené.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Díky porovnání cen najdete pojištění v nejlepším poměru cena a kvalita. A rovnou jej můžete sjednat online.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co ve Švédsku zažít a ochutnat

Stockholm

Při své cestě do Švédska si nenechte ujít hlavní město, které vás překvapí svou architekturou a zvláštní atmosférou plnou organizovanosti a pořádku. Zajděte si na náměstí Stortoget, lemované vysokými historickými budovami. Zde si v chladném počasí dopřejte šálek horké čokolády a tradiční švédské pečivo kanelbullar, což jsou těstové pletence se skořicí. Milovníci historie si přijdou na své v muzeu Vasa, ve kterém se nachází jediná dochovaná loď ze 17. století, díky které je toto místo nejnavštěvovanějším muzeem ve Skandinávii.

Národní park Abisko

Většina cestovatelů míří do Švédska za divokou přírodou. Pokud i vy chcete objevit krásu skandinávské krajiny, vydejte se až na sever k polárnímu kruhu. Národní park Abisko se nachází v severní části Švédska na břehu jezera Tornetrask. Tento kout přírody poskytuje unikátní příležitost k pozorování polární záře i k nekonečným procházkám divokou krajinou. V této oblasti máte rovněž příležitost navštívit tradiční laponské vesnice a seznámit se s jejich obyvateli.

Jezera

Švédsko je zemí mnoha jezer a na větší či menší vodní plochy zde narazíte skoro na každém kroku. Užijte si východ nebo západ slunce na pobřeží některého z nich - ten relax u vodní plochy, obklopené divokou přírodou, nikde jinde nezažijete. Největším jezerem je Vänern, které je rozlohou třetím největším jezerem v Evropě a nejvýznamnější evropskou zásobárnou pitné vody.

Švédská kuchyně

Možná už jste měli v Česku možnost ochutnat švédské pokrmy například v restauraci v IKEI. Kdo by neznal typické švédské masové kuličky köttbullar? Švédská gastronomie je však víc než jen to, a může se pyšnit kvalitními mléčnými produkty a plody moře. Ochutnejte například janssons frestelse, což jsou zapečené brambory se sledi a ančovičkami. Za národní specialitu by se dal označit pokrm Surströmming, což jsou kvašené sledě servírované na chlebové placce.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit do Švédska

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude ve Švédsku hodit

Aktuální kurz k 2.4.2020 1SEK = 2.504Kč
Švédsko
Počasí
3°C
zataženo
čt
4°C
-4°C
0°C
-5°C
so
-0°C
-5°C
ne
5°C
0°C
po
9°C
4°C
út
8°C
2°C
st
12°C
3°C

Teplé oblečení

Ať už do Švédska cestujete v létě nebo v zimě, nezapomeňte se vybavit teplými oděvy. V létě se teplota ve Švédsku pohybuje mezi 13 a 18 stupni, v zimě může klesat až k -15 stupňům. Švédové na nepřízeň počasí většinou vyzrají díky několika vrstvám oblečení a oděvům z termovlákna. Buďte připraveni na to, že v různých částech Švédska se počasí liší. Teplotní rozdíl mezi jihem a severem Švédska může být i 10 stupňů.

Alkohol

Pokud máte ve zvyku se na horské túře zahřát trochou alkoholu, raději si nějaký dovezte z domova. Ve Švédsku jsou alkoholické nápoje drahé a obtížně dostupné. Není možné je zakoupit v běžném supermarketu, ale musíte do specializovaného řetězce vládou vlastněných obchodů, které nejsou ve všech městech. Tento typ obchodů má navíc velmi krátkou otevírací dobu, tudíž je těžké se strefit do času, kdy jsou zrovna otevřené.

Naplánování dopravy

Naplánujte si dopředu, jak budete cestovat z letiště, nebo mezi jednotlivými městy. Mezi nejdražší způsoby dopravy ve Švédsku patří taxíky a lodě, proto pokud je to možné, snažte se jim vyhnout. Pohodlná a celkem cenově dostupná je hromadná doprava.

Pláštěnka

Vemte si pláštěnku nebo nepromokavou deku na piknikování. Že nejste velcí milovníci stravování na trávníku? Ve Švédsku se jimi stanete. Jídlo v restauracích je poněkud drahé, tudíž spousta cestovatelů to řeší nakoupením potravin v supermarketu a jídlem v nádherných parcích Stockholmu. Pikniky si oblíbili nejen turisté, ale i Švédové. Nádherné travnaté plochy přímo vybízí k odpočinku a relaxaci.

Kolik zaplatíte ve Švédsku

Jídlo v restauraci - 292 Kč

0,5 l piva - 152 Kč

500 g chleba - 58 Kč

Lístek na autobus - 88 Kč

 

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor ve Švédsku

Divoká zvířata

Při cestách do přírody se můžete setkat s vlky, medvědy nebo losy. Při chůzi dělejte hluk (povídejte si, cinkejte holemi), abyste případné predátory vyplašili. V odlehlejších částech Švédska často dochází ke srážce vozidla s losy. Z toho důvodu zvláště za tmy jeďte nižší rychlostí a mějte oči na stopkách, ať se srážce vyhnete.

Odlišné chování

Švédové jsou rezervovaný národ, který je typický svým chladným chováním. Proto je neuvádějte do rozpaků příliš divokou gestikulací nebo nerespektováním jejich osobní zóny. Jejich zpočátku chladné chování se změní poté, co s nimi strávíte větší množství času a zjistíte, že jsou to ve skutečnosti velmi milí a přátelští lidé.

Světlo a tma

Připravte se na to, že při cestách v létě se dočkáte světlých nocí, tudíž si nezapomeňte přibalit do kufru masku na spaní. Při cestách na podzim a v zimě počítejte s velmi krátkými dny. V zimě například slunce vychází až kolem deváté ráno a zapadá po druhé hodině odpolední, s čímž je třeba počítat při plánování vašich výletů.

Peníze na kartě

Rozhodujete se mezi tím, zda si směnit peníze, nebo platit platební kartou? Rozhodně zvolte druhou možnost. Ve Švédsku zaplatíte kartou téměř všude, dokonce i u některých pouličních stánků. Dokonce existují obchody, které jsou cash-free, kde vám hotovost ani nepřijmou.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: