Menu

Cestovní pojištění do Švédska

  • Švédsko - cesty bez stresu a rizik
  • Pojistěte se online nejvýhodněji
  • Cestovní pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Švédska

Stejně jako ostatní skandinávské země, i Švédsko patří ke státům, kde si pořádně připlatíte nejen za ubytování a zboží v obchodech, ale také za zdravotní péči. Proto si sjednejte kvalitní cestovní pojištění do Švédska, ať vám vysoké náklady za zdravotní ošetření nezničí dovolenou. Proč se pojistit zrovna u nás?

  • Umožníme vám vyhledat cestovní pojištění přesně podle vašeho gusta. Tzn. v cenové relaci a s rozsahem pojistných rizik, které nejvíc vyhovují vašemu typu dovolené.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Díky porovnání cen najdete pojištění v nejlepším poměru cena a kvalita. A rovnou jej můžete sjednat online.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co ve Švédsku zažít a ochutnat

Stockholm

Při své cestě do Švédska si nenechte ujít hlavní město, které vás překvapí svou architekturou a zvláštní atmosférou plnou organizovanosti a pořádku. Zajděte si na náměstí Stortoget, lemované vysokými historickými budovami. Zde si v chladném počasí dopřejte šálek horké čokolády a tradiční švédské pečivo kanelbullar, což jsou těstové pletence se skořicí. Milovníci historie si přijdou na své v muzeu Vasa, ve kterém se nachází jediná dochovaná loď ze 17. století, díky které je toto místo nejnavštěvovanějším muzeem ve Skandinávii.

Národní park Abisko

Většina cestovatelů míří do Švédska za divokou přírodou. Pokud i vy chcete objevit krásu skandinávské krajiny, vydejte se až na sever k polárnímu kruhu. Národní park Abisko se nachází v severní části Švédska na břehu jezera Tornetrask. Tento kout přírody poskytuje unikátní příležitost k pozorování polární záře i k nekonečným procházkám divokou krajinou. V této oblasti máte rovněž příležitost navštívit tradiční laponské vesnice a seznámit se s jejich obyvateli.

Jezera

Švédsko je zemí mnoha jezer a na větší či menší vodní plochy zde narazíte skoro na každém kroku. Užijte si východ nebo západ slunce na pobřeží některého z nich - ten relax u vodní plochy, obklopené divokou přírodou, nikde jinde nezažijete. Největším jezerem je Vänern, které je rozlohou třetím největším jezerem v Evropě a nejvýznamnější evropskou zásobárnou pitné vody.

Švédská kuchyně

Možná už jste měli v Česku možnost ochutnat švédské pokrmy například v restauraci v IKEI. Kdo by neznal typické švédské masové kuličky köttbullar? Švédská gastronomie je však víc než jen to, a může se pyšnit kvalitními mléčnými produkty a plody moře. Ochutnejte například janssons frestelse, což jsou zapečené brambory se sledi a ančovičkami. Za národní specialitu by se dal označit pokrm Surströmming, což jsou kvašené sledě servírované na chlebové placce.

Co si připojistit do Švédska

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude ve Švédsku hodit

Švédsko
Počasí
14°C
zataženo
po
21°C
12°C
út
20°C
10°C
st
14°C
12°C
čt
16°C
13°C
22°C
13°C
so
25°C
11°C
ne
24°C
16°C

Teplé oblečení

Ať už do Švédska cestujete v létě nebo v zimě, nezapomeňte se vybavit teplými oděvy. V létě se teplota ve Švédsku pohybuje mezi 13 a 18 stupni, v zimě může klesat až k -15 stupňům. Švédové na nepřízeň počasí většinou vyzrají díky několika vrstvám oblečení a oděvům z termovlákna. Buďte připraveni na to, že v různých částech Švédska se počasí liší. Teplotní rozdíl mezi jihem a severem Švédska může být i 10 stupňů.

Alkohol

Pokud máte ve zvyku se na horské túře zahřát trochou alkoholu, raději si nějaký dovezte z domova. Ve Švédsku jsou alkoholické nápoje drahé a obtížně dostupné. Není možné je zakoupit v běžném supermarketu, ale musíte do specializovaného řetězce vládou vlastněných obchodů, které nejsou ve všech městech. Tento typ obchodů má navíc velmi krátkou otevírací dobu, tudíž je těžké se strefit do času, kdy jsou zrovna otevřené.

Naplánování dopravy

Naplánujte si dopředu, jak budete cestovat z letiště, nebo mezi jednotlivými městy. Mezi nejdražší způsoby dopravy ve Švédsku patří taxíky a lodě, proto pokud je to možné, snažte se jim vyhnout. Pohodlná a celkem cenově dostupná je hromadná doprava.

Pláštěnka

Vemte si pláštěnku nebo nepromokavou deku na piknikování. Že nejste velcí milovníci stravování na trávníku? Ve Švédsku se jimi stanete. Jídlo v restauracích je poněkud drahé, tudíž spousta cestovatelů to řeší nakoupením potravin v supermarketu a jídlem v nádherných parcích Stockholmu. Pikniky si oblíbili nejen turisté, ale i Švédové. Nádherné travnaté plochy přímo vybízí k odpočinku a relaxaci.

Kolik zaplatíte ve Švédsku

Jídlo v restauraci - 292 Kč

0,5 l piva - 152 Kč

500 g chleba - 58 Kč

Lístek na autobus - 88 Kč

 

Na co si dát pozor ve Švédsku

Divoká zvířata

Při cestách do přírody se můžete setkat s vlky, medvědy nebo losy. Při chůzi dělejte hluk (povídejte si, cinkejte holemi), abyste případné predátory vyplašili. V odlehlejších částech Švédska často dochází ke srážce vozidla s losy. Z toho důvodu zvláště za tmy jeďte nižší rychlostí a mějte oči na stopkách, ať se srážce vyhnete.

Odlišné chování

Švédové jsou rezervovaný národ, který je typický svým chladným chováním. Proto je neuvádějte do rozpaků příliš divokou gestikulací nebo nerespektováním jejich osobní zóny. Jejich zpočátku chladné chování se změní poté, co s nimi strávíte větší množství času a zjistíte, že jsou to ve skutečnosti velmi milí a přátelští lidé.

Světlo a tma

Připravte se na to, že při cestách v létě se dočkáte světlých nocí, tudíž si nezapomeňte přibalit do kufru masku na spaní. Při cestách na podzim a v zimě počítejte s velmi krátkými dny. V zimě například slunce vychází až kolem deváté ráno a zapadá po druhé hodině odpolední, s čímž je třeba počítat při plánování vašich výletů.

Peníze na kartě

Rozhodujete se mezi tím, zda si směnit peníze, nebo platit platební kartou? Rozhodně zvolte druhou možnost. Ve Švédsku zaplatíte kartou téměř všude, dokonce i u některých pouličních stánků. Dokonce existují obchody, které jsou cash-free, kde vám hotovost ani nepřijmou.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: