Menu
mobile hero
Slavia pojišťovna, a.s.
 • Co byste rozhodně měli vědět o této pojišťovně?
 • Jaké výhody pojišťovna Slavia nabízí svým klientům?
 • Jaké pojistné produkty má v nabídce?

Spočítat cestovní pojištění

Poslední žadatel: Alena P., Ostrava Alena včera ve 20:31 uzavřela cestovní pojištění do destinace: Slovensko
Telefon:
255 790 111
 • Zkušenosti už od roku 1880
 • Silná orientace na zákazníka

Slavia pojišťovna, a.s.

O pojišťovně

Pojišťovna Slavia poskytuje své služby na základě dlouhodobých zkušeností a znalostí české pojišťovnické klientely. Na českém trhu není žádným nováčkem, svou činnost zahájila již v roce 1868. Co se týče poskytovaných služeb, v roce rozhodně 1868 rozhodně neustrnula a snaží se přicházet s inovativními produkty, použitelnými v dnešní době a do běžných životních situací. Pestrou nabídkou pojištění může posloužit jak občanům tak i podnikatelům.

Jaké služby pojišťovna Slavia nabízí?

 

Pojištění vozidla

Pojišťovna Slavia nabízí 3 pojistné balíčky s různými pojistnými limity a doplňkovými připojištěními. Klient si může zvolit mezi základním pojistným limitem ve výši 35 milionů Kč, nebo sáhnout po krytí ve výši 100 milionů Kč nebo nejvyšší variantě 150 milionů Kč. V rámci připojištění může klient získat pojistnou ochranu vztahující se nejen na škody způsobené někomu jinému, ale rovněž poškození vlastního automobilu.

Cestovní pojištění

Zájemci o pojistnou ochranu do ciziny můžou sáhnout po krátkodobém cestovním pojištění i po celoročním pojištění, které ocení zejména vášniví cestovatelé, vyrážející do zahraničí několikrát v roce.

Pojištění majetku

Slavia pojišťovna nabízí pojistné krytí pro domácnost, byt a dům.

Občanská odpovědnost

Někdy stačí minuta nepozornosti, a škoda na majetku, nebo ještě hůře na lidském zdravím, je na světě. Pro tyto případy nabízí pojišťovna Slavia pojištění odpovědnosti, díky kterému se proti případným škodám může pojistit občan i majitel nemovitosti.

Zdravotní pojištění cizinců

Pojišťovna Slavia rovněž nabízí zdravotní pojištění lidem zahraničního původu, žijících na území České republiky.

Podnikatelské pojištění

Tato společnost se soustředí nejen na nabídku pojistných produktů pro občany, ale rovněž pro podnikatelské subjekty. Podnikatelé v nabídce naleznou pojištění fyzického majetku i pojistnou ochranu proti škodám, které sice tak viditelné nejsou, ale můžou být neméně finančně bolestivé (pojištění proti úpadku cestovní kanceláře, pojištění smluvních záruk, pojištění odpovědnosti, atd.)

Pojišťovna Slavia a moderní služby

Přestože je pojišťovna Slavia společností s dlouhou historií a důrazem na tradici, rozhodně se nebrání modernizaci svých služeb. Klienti tak můžou čerpat výhody díky mnohaleté pojišťovací zkušenosti i moderním službám. Jaké užitečné onlien služby pojišťovna Slavia nabízí?

 

Možnost online sjednání a placení Pojišťovna Slavia umožňuje pohodlné sjednání smluv formou online, stejně jako jejich zaplacení.
Pohodlné nahlášení škody V případě, že se klientovi přihodí pojistná škoda, může si vybrat, zda ji nahlásí telefonicky, písemně nebo online.
Užitečné mobilní aplikace Tato společnost často přichází s užitečnými mobiními aplikacemi, které mají za cíl usnadnit svým klientům život. Jedná se například o aplikaci, pomáhající řidičům při autonehodě, nebo o aplikaci, pomáhající zdokumentovat škodu na nemovitosti.

 

 

Dnes objednalo již 47 klientů
Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Spočítat cestovní pojištění


Informace

 • Obchodní jméno: Slavia pojišťovna, a.s.
 • Sídlo: Táborská 31, 140 00 Praha 4 – Nusle
 • Spisová značka: 2591 B, Městský soud v Praze
 • Telefon: 255 790 111
 • E-mail: info@slavia-pojistovna.cz
 • Internet: www.slavia-pojistovna.cz


Časté dotazy

Co je limit pojistného plnění u povinného ručení?

Limit pojistného plnění vyjadřuje maximální plnění pojišťovny při jedné konkrétní události. Pokud je škoda způsobená pojistnou událostí vyšší, než sjednaný limit, doplácí zbylou částku viník. Limit pojistného plnění se sjednává při uzavírání pojistné smlouvy.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Co mám dělat, když mi škodu způsobí nepojištěné vozidlo?

Obraťte se na Českou kancelář pojistitelů, která je tvořena všemi pojišťovnami s licencí na povinné ručení, ta poskytuje v těchto případech plnění z garančního fondu.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Vztahuje se povinné ručení na rozbití skla kamínkem, který odlétne od protijedoucího auta?

Pouze v případě, že budete mít o události jednoznačný důkaz, např. policejní protokol potvrzující vinu řidiče nebo písemné doznání viníka. V opačném případě ne, proto je dobré připojistit si čelní sklo nebo si sjednat havarijní pojištění.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Uhradí mi pojišťovna škodu způsobenou opilým řidičem?

Ano, zaplatí ji z povinného ručení viníka nehody, který řídil opilý. Částku pak po něm bude požadovat.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Prodávám staré auto, a zároveň už mám nové. Stačí mi jedno povinné ručení?

Ne, každý automobil musí mít vlastní povinné ručení. Musíte si sjednat druhé povinné ručení. Bonusy se na něj převedou až po ukončení první smlouvy, to znamená ve chvíli, kdy původní auto prodáte. Abyste tratili na bonusech co nejméně, zvolte u nové smlouvy například čtvrtletní formu placení. Do první splátky se vám bonusy nezapočítají, do další (bude-li už staré auto prodané a povinné ručení vypovězené) ano.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Zanikne povinné ručení, když prodám auto?

Nikoli, při změně majitele vozu nedochází k zániku povinného ručení ani nepřejde na nového vlastníka. Zanikne, až původní majitel oznámí prodej vozu své pojišťovně. Jako původní majitel tedy musíte změnu ohlásit nejen na registru vozidel, ale i u pojišťovny, u níž máte sjednáno povinné ručení.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Jak ukončit povinné ručení při prodeji auta?

Pojistka nezaniká automaticky ani ji nelze převádět na další vůz (pokud si kupujete nový). Ve chvíli, kdy máte doklad o prodeji, předejte ho pojišťovně a požádejte o ukončení pojistky. Pojišťovna vám vrátí zpět peníze za část roku, kdy pojistka neplatí. Pozor, povinné ručení musíte platit, i když auto stojí v autobazaru, a to do té doby, než změní majitele. Smlouva o povinném ručení zaniká ze zákona ke dni, kdy je vozidlo vyřazeno z evidence vozidel. To platí i pro případ, že je vozidlo z evidence vyřazeno jen dočasně a vzápětí (např. druhý den) opět přihlášeno. V případě prodeje vozidla či jiné formy změny vlastnictví vozidla povinné ručení zaniká dnem, kdy pojistník tuto skutečnost oznámí své pojišťovně.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

 

Mohu kdykoli změnit pojišťovnu?

Změnit pojišťovnu nelze kdykoliv, ale jen v určitých situacích. Všechny podrobnosti naleznete ve zvláštním článku.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Platí povinné ručení i v zahraničí?

Ano, zákonné pojištění vozidel je platné pro území všech členských států Evropského hospodářského prostoru a pro území všech dalších států uvedených v seznamu v prováděcí vyhlášce Ministerstva financí.

Každá pojišťovna, která toto pojištění nabízí, je povinna vydat pojištěnému takzvanou zelenou kartu. Ta je dokladem o pojištění pro zahraničí a jsou na ní také uvedeny státy, na které se toto pojištění vztahuje. Jsou i státy, které nejsou zařazeny v systému zelených karet. V těchto případech je nutné zaplatit takzvané hraniční pojištění. Týká se to například Ruska, Běloruska, Litvy nebo Jugoslávie.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Dá se povinné ručení uznat jako náklad do účetnictví?

Ano, povinné ručení lze uznat jako nákladovou položku, pokud je vozidlo majetkem firmy.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 


Získejte levnější cestovní pojištění
od 7 Kč denně.