Menu

Cestovní pojištění do Jordánska

  • Sjednejte si pojištění do Jordánska online
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Cestovní pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Jordánska právě u nás?

  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Výrazně s námi ušetříte. Umíme vyjednat slevy na cestovním pojištění,
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Jordánsku vidět a zažít?

Petra

Toto skalní město a archeologické naleziště přitahuje cestovatele z celého světa. Je to unikátní komplex nádherných budov, vytesaných přímo do skály. Zmínky o tomto městě dokonce naleznete v Bibli a v Koránu. Město totiž vzniklo už ve 3. století před naším letopočtem a bývalo hlavním městem království Nabatejců (záhadné civilizace, o níž toho dodnes historikové moc neví). Výjimečným zážitkem je návštěva Petry v noci, kdy jsou tyto nádherné budovy ozářeny světly a nad sebou můžete pozorovat hvězdné nebe.

Mrtvé moře

Nejslanější jezero světa se rozkládá mezi Izraelem a Jordánskem. Na obou stranách nalezenete pláže a dostatek ubytovacích zařízení. Toto moře je fascinující díky své schopnosti nadnášet. Voda v něm je tak slaná, že se stačí na vodu položit a nese vás sama. Řada lidí se k jeho břehům vydává rovněž pro jeho léčivé účinky. Voda a bahno z Mrtvého moře pomáhá při léčbě kožních problémů, problémů s nervovým systémem a při léčbě revma a artritidy.

Potápění

Pokud milujete objevování vodního světa, zamiřte do nejjižnější části Jordánska k Rudému moři. V této oblasti si užijete nádherných pláží, křišťálově čisté vody a hlavně pokladů, ukrytých pod vodní hladinou. Můžete pozorovat stovky mořských živočichů, nádherné korály, anebo se můžete potopit k tanku, letadlu či lodi, ležících na dně moře.

Hora Nebo

Pokud vás zajímají biblické příběhy, anebo si jenom chcete užít velkolepý výhled, vydejte se na horu Nebo. Podle Bible zde stanul zástup Izraelců putujících do země zaslíbené a jejich vůdce na této hoře po dlouhém putování zemřel. Cestovatele přitahuje hlavně výhled z této hory. Uvidíte odsud velkou část Jordánska, Mrtvé moře a když je jasné počasí, budete schopni dohlédnout až k izraelskému hlvanímu městu Jeruzalému. Pro výstup na tento vrchol nemusíte být žádní horolezci. Je vysoká jenom 802 metrů nadmořské výšky a na její vrchol vede pohodlný betonový chodník.

 

Co si připojistit na cestu do Jordánska?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění do Jordánska by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 4 miliony Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Jordánsku

Jordánsko
Počasí
6°C
místy zataženo
19°C
6°C
so
20°C
10°C
ne
12°C
8°C
po
16°C
7°C
út
19°C
8°C
st
15°C
11°C
čt
14°C
8°C

Vízum

Při cestování do této země budete potřebovat turistické vízum. Vyjde vás zhruba na 1200 Kč a můžete si o něj zažádat přímo na letišti po příletu do Jordánska.

Zahalující oblečení

Při cestování po Jordánsku se doporučuje volné bavlněné oblečení, které není příliš odhalující (tzn. zahaluje výstřih, kolena a ramena). A to hned ze dvou důvodů  -  Jordánsko je velmi tradiční země, kde se zejména ženy zahalují. Druhým důvodem je pouštní podnebí, kde se setkáte se suchým vzduchem a ostrými slunečními paprsky, tudíž zahalujícím oblečením chráníte vaši kůži.

Opalovací krém

Jak už jsme zmínili, v Jordánsku se můžete v letních měsících potýkat s vysokými teplotami a silným sluncem (které se odráží od pouštní krajiny, která má jen minimum zeleně). V Jordánsku můžete celkem snadno přijít ke spáleninám, proto si pořiďte opalovací krém, který má faktor 30 a více.

Informace o cenách

S těmito cenami se můžete v Jordánsku setkat.

Jídlo v restauraci ..................................................... 149 Kč

0, 5 l piva .................................................................... 161 Kč

500 g chleba ................................................................. 10 Kč

Lístek na autobus ....................................................... 16 Kč

Na co si dát pozor v Jordánsku

Odlišná etiketa

Pokud se v Jordánsku plánujete družit s místními, dejte si pozor na dotýkání se lidí opačného pohlaví. Zatímco v Evropě si automaticky na pozdrav potřesete ruce se všemi přítomnými, v Jordánsku není zvykem se jakkoliv dotýkat osob opačného pohlaví (místní lidé tolerují tělesný kontakt pouze mezi manželi a pokrevně příbuznými lidmi). Proto buďte v Jordánsku opatrní a podejte ruku jen lidem stejného pohlaví.

Časová nespolehlivost

Místní lidé jsou sice velmi vřelí a přátelští, ale co se týče dodržování časových termínů, jsou poněkud laxní. Pokud si tedy s místním průvodcem domluví schůzku třeba na 10, počítejte s tím, že s největší pravděpodobností dorazí o 20 - 30 minut později. Rovněž si udělejte větší časové rezervy na návštěvy různých památek a na výlety - můžou se kvůli tomuto trochu protáhnout.

Voda z kohoutku

V Jordánsku z vodovodu neteče pitná voda. Kohoutková voda by vám mohla způsobit zdravotní potíže, proto kupujte jen tu balenou. Ta je v Jordánsku naštěstí snadno a levně k dostání.

Chladné počasí v určité části roku

Řada lidí míří do Jordánska za teplem a za koupáním v moři. Když se řekne Jordánsko, většina lidí si vybaví teplé a slunečné počasí, které v této zemi panuje po celý rok. Není to však pravda. V období od listopadu do února je tu celkem chladno a teploty můžou klesat až k 13 °C. Někteří lidé tudíž zažívají nepříjemné překvapení, kdy si do Jordánska koupí letenku s cílem utéct chladné evropské zimě a užít si moře a koupání. Na místě je pak čeká chladné přivítání.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: