Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Jordánska

  • Sjednejte si pojištění do Jordánska online
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Cestovní pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Jordánska právě u nás?

  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Výrazně s námi ušetříte. Umíme vyjednat slevy na cestovním pojištění,
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Jordánsku vidět a zažít?

Petra

Toto skalní město a archeologické naleziště přitahuje cestovatele z celého světa. Je to unikátní komplex nádherných budov, vytesaných přímo do skály. Zmínky o tomto městě dokonce naleznete v Bibli a v Koránu. Město totiž vzniklo už ve 3. století před naším letopočtem a bývalo hlavním městem království Nabatejců (záhadné civilizace, o níž toho dodnes historikové moc neví). Výjimečným zážitkem je návštěva Petry v noci, kdy jsou tyto nádherné budovy ozářeny světly a nad sebou můžete pozorovat hvězdné nebe.

Mrtvé moře

Nejslanější jezero světa se rozkládá mezi Izraelem a Jordánskem. Na obou stranách nalezenete pláže a dostatek ubytovacích zařízení. Toto moře je fascinující díky své schopnosti nadnášet. Voda v něm je tak slaná, že se stačí na vodu položit a nese vás sama. Řada lidí se k jeho břehům vydává rovněž pro jeho léčivé účinky. Voda a bahno z Mrtvého moře pomáhá při léčbě kožních problémů, problémů s nervovým systémem a při léčbě revma a artritidy.

Potápění

Pokud milujete objevování vodního světa, zamiřte do nejjižnější části Jordánska k Rudému moři. V této oblasti si užijete nádherných pláží, křišťálově čisté vody a hlavně pokladů, ukrytých pod vodní hladinou. Můžete pozorovat stovky mořských živočichů, nádherné korály, anebo se můžete potopit k tanku, letadlu či lodi, ležících na dně moře.

Hora Nebo

Pokud vás zajímají biblické příběhy, anebo si jenom chcete užít velkolepý výhled, vydejte se na horu Nebo. Podle Bible zde stanul zástup Izraelců putujících do země zaslíbené a jejich vůdce na této hoře po dlouhém putování zemřel. Cestovatele přitahuje hlavně výhled z této hory. Uvidíte odsud velkou část Jordánska, Mrtvé moře a když je jasné počasí, budete schopni dohlédnout až k izraelskému hlvanímu městu Jeruzalému. Pro výstup na tento vrchol nemusíte být žádní horolezci. Je vysoká jenom 802 metrů nadmořské výšky a na její vrchol vede pohodlný betonový chodník.

 

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Jordánska?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění do Jordánska by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 4 miliony Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Jordánsku

Jordánsko
Počasí
16°C
zamračeno
čt
18°C
12°C
21°C
10°C
so
26°C
12°C
ne
31°C
17°C
po
22°C
14°C
út
20°C
11°C
st
21°C
11°C

Vízum

Při cestování do této země budete potřebovat turistické vízum. Vyjde vás zhruba na 1200 Kč a můžete si o něj zažádat přímo na letišti po příletu do Jordánska.

Zahalující oblečení

Při cestování po Jordánsku se doporučuje volné bavlněné oblečení, které není příliš odhalující (tzn. zahaluje výstřih, kolena a ramena). A to hned ze dvou důvodů  -  Jordánsko je velmi tradiční země, kde se zejména ženy zahalují. Druhým důvodem je pouštní podnebí, kde se setkáte se suchým vzduchem a ostrými slunečními paprsky, tudíž zahalujícím oblečením chráníte vaši kůži.

Opalovací krém

Jak už jsme zmínili, v Jordánsku se můžete v letních měsících potýkat s vysokými teplotami a silným sluncem (které se odráží od pouštní krajiny, která má jen minimum zeleně). V Jordánsku můžete celkem snadno přijít ke spáleninám, proto si pořiďte opalovací krém, který má faktor 30 a více.

Informace o cenách

S těmito cenami se můžete v Jordánsku setkat.

Jídlo v restauraci ..................................................... 149 Kč

0, 5 l piva .................................................................... 161 Kč

500 g chleba ................................................................. 10 Kč

Lístek na autobus ....................................................... 16 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Jordánsku

Odlišná etiketa

Pokud se v Jordánsku plánujete družit s místními, dejte si pozor na dotýkání se lidí opačného pohlaví. Zatímco v Evropě si automaticky na pozdrav potřesete ruce se všemi přítomnými, v Jordánsku není zvykem se jakkoliv dotýkat osob opačného pohlaví (místní lidé tolerují tělesný kontakt pouze mezi manželi a pokrevně příbuznými lidmi). Proto buďte v Jordánsku opatrní a podejte ruku jen lidem stejného pohlaví.

Časová nespolehlivost

Místní lidé jsou sice velmi vřelí a přátelští, ale co se týče dodržování časových termínů, jsou poněkud laxní. Pokud si tedy s místním průvodcem domluví schůzku třeba na 10, počítejte s tím, že s největší pravděpodobností dorazí o 20 - 30 minut později. Rovněž si udělejte větší časové rezervy na návštěvy různých památek a na výlety - můžou se kvůli tomuto trochu protáhnout.

Voda z kohoutku

V Jordánsku z vodovodu neteče pitná voda. Kohoutková voda by vám mohla způsobit zdravotní potíže, proto kupujte jen tu balenou. Ta je v Jordánsku naštěstí snadno a levně k dostání.

Chladné počasí v určité části roku

Řada lidí míří do Jordánska za teplem a za koupáním v moři. Když se řekne Jordánsko, většina lidí si vybaví teplé a slunečné počasí, které v této zemi panuje po celý rok. Není to však pravda. V období od listopadu do února je tu celkem chladno a teploty můžou klesat až k 13 °C. Někteří lidé tudíž zažívají nepříjemné překvapení, kdy si do Jordánska koupí letenku s cílem utéct chladné evropské zimě a užít si moře a koupání. Na místě je pak čeká chladné přivítání.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: