Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Mexika

  • Pojištění již od 17 Kč na den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Získáte až 50% slevu

Spočítejte cenu pojištění

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Mexika u nás?

Zatoužili jste po žhavé atmosféře Mexika? Než nasadíte sombrero a odjedete do této země, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění, Proč právě u nás?

  • Cestovní pojištění do Mexika umíme opravdu kvalitně a levně. Už od 11 Kč/den
  • Z naší nabídky připojištění si můžete sestavit pojistku přímo na míru vašemu typu dovolené
  • Nabízíme pojištění ve výhodném poměru cena a kvalita. Potěšíme vás cenou i pojistným krytím.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co v Mexiku zažít a ochutnat?

Mayské pyramidy

Velké, majestátní a obdivuhodné. Takové jsou pyramidy v Mexiku, které vybudovali dávní předkové dnešních obyvatel. Málokde jich najdete tolik pohromadě, jako na poloostrově Yucatán. Nejznámější památkou je Chitzen Itzá, což je zřícenina starobylého města, které je považováno za jeden ze sedmi divů světa. Představuje zajímavou ukázku působení dvou kultur - civilizace Mayů i Toltéků. Na Yucatánu si rovněž nenechte ujít Ek Balam a Tulum.

Pláže

Pokud sníte o pohádkových plážích s bílým pískem, štíhlými palmami a tyrkysově modrou vodou, Mexiko bude tou pravou destinací pro vás. A kde v Mexiku najdete ty nejkrásnější pláže? Konkrétní odpověď na tuto otázku není snadná, protože krásné pobřeží v Mexiku najdete téměř všude. Pokud hledáte zajímavou plážovou destinaci, která nabízí krásné koupání a bohatý noční život, zamiřte třeba do Cancúnu, Puerto Vallarta nebo Playa del Carmen.

 

Mexická fiesta

V Mexiku to zkrátka žije, a nezajít v Mexiku nějakou tradiční párty by byla obrovská škoda. Mexičané jsou národ, který se umí bujaře bavit až do rána, a na typické oslavě si užijí jak vaše uši, tak i oči. Na mexické slavnosti nesmí chybět živá muzika a tradiční bohatě zdobené kostýmy. Mezi nejznámější slavnosti patří Día de los Muertos, která se koná na přelomu října a listopadu.

Místní kuchyně

Kdo by neznal tortillu, nachos a tequillu? Mexická kuchyně je však mnohem víc, než jen tyto známé pochoutky. Tato gastronomie se vyznačuje kořeněnými pokrmy, jejichž základními ingrediencemi jsou kukuřice a kukuřičná mouka. Součástí místní kuchyně jsou i nejrůznější pikantní omáčky (salsa). Vyzkoušejte pokrmy, které si zamilovali místní i návštěvníci této země. Sázkou na jistotu je třeba chilli con carne, burrito, nebo fajitas.

 

 

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Mexika

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Mexiku

Aktuální kurz k 22.2.2020 1MXN = 1.222Kč
Mexiko
Počasí
16°C
zataženo
so
25°C
14°C
ne
24°C
13°C
po
24°C
11°C
út
22°C
9°C
st
18°C
6°C
čt
20°C
4°C
23°C
8°C

Adaptér

V Mexiku s běžnými českými nabíječkami nepochodíte, a proto budete potřebovat speciální adaptér. V Mexiku se používá stejný typ zástrčky, jako v USA. V Mexiku se nejčastěji setkáte se zástrčkou typu B (se třemi plochými kolíky) nebo typu A (se dvěmi kolíky a jedním zemnícím kolíkem).

Dezinfekce

Pokud máte v plánu objevovat i oblasti mimo váš hotelový resort, přibalte si s sebou dezinfekční gel. Úroveň hygieny je totiž v Mexiku na mnohem nižší úrovni, než v Evropě, tudíž před každým jídlem si vydezinfikujte ruce, ať se vyhnete žloutence a dalším infekcím.

Očkování

Před tím, než odcestujete směrem Mexiko, ochraňte se před závažnými chorobami tím, že zajdete na očkování. Lékaři doporučují před cestou do Mexika zkontrolovat platnost očkování proti tetanu a dalších očkování z dětství. Rovněž se doporučuje očkování proti břišnímu tyfu a žloutence. 

Informace o dešťovém období

Přestože Mexiko žije v podvědomí mnoha lidí jako slunečná a teplá destinace, v některých obdobích roku zde panují vydatné deště a můžete se setkat rovněž s hurikány. Nejbjodnějším obdobím pro cesty do Mexika je od listopadu do konce května.

Informace o cenách

Kolik zaplatíte za běžné věci v Mexiku?

Večeře v restauraci - 108 Kč

500 g chleba - 34 Kč

0, 5 l piva - 48 Kč

Lístek na autobus - 6 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Mexiku pozor

Kriminalita

Tento stát má mnohem větší míru kriminality, než je běžné v Evropě. Buďte obezřetní hlavně ve večerních hodinách a nechoďte do chudinských čtvrtí. Vyhněte se cestování do států, hraničících s USA (Durango, Coahuila, Nuevo León, Sonora, Baja California Norte a Chihuahua), ve kterých je riziko kriminálních činů nejvyšší.

Nebezpečné taxíky

V některých turistických oblastech byly zaznamenány případy falešných taxíků, prostřednictvím kterých byli turisté unešeni za účelem výkupného. V Mexiku se vyplatí využívat služeb jenom oficiálních taxikářů, tzv. taxi autorizado.

Pouliční krádeže

Mexiko je neblaze známé kvůli častým krádežím. Místní zloději jsou tak sehraní, že stačí chvilka nepozornosti a váš batoh, kufr či peněženka je pryč. Do této země se vyplatí vzít si pás na tělo, který uschováte pod oblečením a do kterého dáte vaše cennosti.

Cestování večer a v noci

Doporučuje se nevydávat se po setmění na cestu. Na některých silnicích totiž řádí gangy, které zastaví auto, obestoupí jej a vyžadují peníze. Když je turista odmítne vydat, vezmou si je násilím. Přes den se tyto incidenty na silnicích nestávají.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: