Menu

Cestovní pojištění do Mexika

  • Cestovní pojištění do Mexika online
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění sjednejte se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Mexika u nás?

Zatoužili jste po žhavé atmosféře Mexika? Než nasadíte sombrero a odjedete do této země, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění, Proč právě u nás?

  • Cestovní pojištění do Mexika umíme opravdu kvalitně a levně. Už od 11 Kč/den
  • Z naší nabídky připojištění si můžete sestavit pojistku přímo na míru vašemu typu dovolené
  • Nabízíme pojištění ve výhodném poměru cena a kvalita. Potěšíme vás cenou i pojistným krytím.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co v Mexiku zažít a ochutnat?

Mayské pyramidy

Velké, majestátní a obdivuhodné. Takové jsou pyramidy v Mexiku, které vybudovali dávní předkové dnešních obyvatel. Málokde jich najdete tolik pohromadě, jako na poloostrově Yucatán. Nejznámější památkou je Chitzen Itzá, což je zřícenina starobylého města, které je považováno za jeden ze sedmi divů světa. Představuje zajímavou ukázku působení dvou kultur - civilizace Mayů i Toltéků. Na Yucatánu si rovněž nenechte ujít Ek Balam a Tulum.

Pláže

Pokud sníte o pohádkových plážích s bílým pískem, štíhlými palmami a tyrkysově modrou vodou, Mexiko bude tou pravou destinací pro vás. A kde v Mexiku najdete ty nejkrásnější pláže? Konkrétní odpověď na tuto otázku není snadná, protože krásné pobřeží v Mexiku najdete téměř všude. Pokud hledáte zajímavou plážovou destinaci, která nabízí krásné koupání a bohatý noční život, zamiřte třeba do Cancúnu, Puerto Vallarta nebo Playa del Carmen.

 

Mexická fiesta

V Mexiku to zkrátka žije, a nezajít v Mexiku nějakou tradiční párty by byla obrovská škoda. Mexičané jsou národ, který se umí bujaře bavit až do rána, a na typické oslavě si užijí jak vaše uši, tak i oči. Na mexické slavnosti nesmí chybět živá muzika a tradiční bohatě zdobené kostýmy. Mezi nejznámější slavnosti patří Día de los Muertos, která se koná na přelomu října a listopadu.

Místní kuchyně

Kdo by neznal tortillu, nachos a tequillu? Mexická kuchyně je však mnohem víc, než jen tyto známé pochoutky. Tato gastronomie se vyznačuje kořeněnými pokrmy, jejichž základními ingrediencemi jsou kukuřice a kukuřičná mouka. Součástí místní kuchyně jsou i nejrůznější pikantní omáčky (salsa). Vyzkoušejte pokrmy, které si zamilovali místní i návštěvníci této země. Sázkou na jistotu je třeba chilli con carne, burrito, nebo fajitas.

 

 

Co si připojistit na cestu do Mexika

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Mexiku

Mexiko
Počasí
17°C
mírný déšť
so
22°C
16°C
ne
19°C
16°C
po
22°C
16°C
út
24°C
16°C
st
22°C
16°C
čt
23°C
16°C
26°C
17°C

Adaptér

V Mexiku s běžnými českými nabíječkami nepochodíte, a proto budete potřebovat speciální adaptér. V Mexiku se používá stejný typ zástrčky, jako v USA. V Mexiku se nejčastěji setkáte se zástrčkou typu B (se třemi plochými kolíky) nebo typu A (se dvěmi kolíky a jedním zemnícím kolíkem).

Dezinfekce

Pokud máte v plánu objevovat i oblasti mimo váš hotelový resort, přibalte si s sebou dezinfekční gel. Úroveň hygieny je totiž v Mexiku na mnohem nižší úrovni, než v Evropě, tudíž před každým jídlem si vydezinfikujte ruce, ať se vyhnete žloutence a dalším infekcím.

Očkování

Před tím, než odcestujete směrem Mexiko, ochraňte se před závažnými chorobami tím, že zajdete na očkování. Lékaři doporučují před cestou do Mexika zkontrolovat platnost očkování proti tetanu a dalších očkování z dětství. Rovněž se doporučuje očkování proti břišnímu tyfu a žloutence. 

Informace o dešťovém období

Přestože Mexiko žije v podvědomí mnoha lidí jako slunečná a teplá destinace, v některých obdobích roku zde panují vydatné deště a můžete se setkat rovněž s hurikány. Nejbjodnějším obdobím pro cesty do Mexika je od listopadu do konce května.

Informace o cenách

Kolik zaplatíte za běžné věci v Mexiku?

Večeře v restauraci - 108 Kč

500 g chleba - 34 Kč

0, 5 l piva - 48 Kč

Lístek na autobus - 6 Kč

Na co si dát v Mexiku pozor

Kriminalita

Tento stát má mnohem větší míru kriminality, než je běžné v Evropě. Buďte obezřetní hlavně ve večerních hodinách a nechoďte do chudinských čtvrtí. Vyhněte se cestování do států, hraničících s USA (Durango, Coahuila, Nuevo León, Sonora, Baja California Norte a Chihuahua), ve kterých je riziko kriminálních činů nejvyšší.

Nebezpečné taxíky

V některých turistických oblastech byly zaznamenány případy falešných taxíků, prostřednictvím kterých byli turisté unešeni za účelem výkupného. V Mexiku se vyplatí využívat služeb jenom oficiálních taxikářů, tzv. taxi autorizado.

Pouliční krádeže

Mexiko je neblaze známé kvůli častým krádežím. Místní zloději jsou tak sehraní, že stačí chvilka nepozornosti a váš batoh, kufr či peněženka je pryč. Do této země se vyplatí vzít si pás na tělo, který uschováte pod oblečením a do kterého dáte vaše cennosti.

Cestování večer a v noci

Doporučuje se nevydávat se po setmění na cestu. Na některých silnicích totiž řádí gangy, které zastaví auto, obestoupí jej a vyžadují peníze. Když je turista odmítne vydat, vezmou si je násilím. Přes den se tyto incidenty na silnicích nestávají.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: