Menu

Cestovní pojištění do Slovinska

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Slovinska

Ať už jsou vaším cílem památky nebo hory, nevyrážejte do této země nepojištěni. Proč pro cestu do Slovinska sjednat cestovní pojištění?

  • Asistenční služby. Není to příjemné pomyšlení, že kdykoliv se vám v cizině něco přihodí, můžete se s tímto problémem obrátit na telefonickou asistenční službu, která za vás vše vyřeší? A tím myslíme úplně všechno - od nalezení smluvního zdravotního zařízení po cizojazyčnou komunikaci s lékaři.
  • Pojištění léčebných výloh. Na dovolené se vám může přihodit banální podvrtnutí kotníku, nebo zdravotní komplikace, vyžadující složitou operaci. Ať už budou náklady na ošetření v řádu tisíců nebo milionů korun, díky cestovnímu pojištění je nebudete muset platit vy.
  • Pojištění zavazadel. V případě, že vám někdo zcizí kufr, nebo jej ztratíte, pořízení nového oblečení a elektroniky vás vyjde na nemalé peníze. Nad těmito výdaji můžete mávnout rukou díky penězům od pojišťovny.
  • Pojištění až 100 sportů. Slovinsko je zemí, která přímo vybízí k různým aktivitám. Horské výšlapy, via ferrata nebo šnorchlování v moři? Řada cestovních pojistek má v základní nabídce zahrnuto až 100 sportů.

Co ve Slovinsku zažít a ochutnat

Julské Alpy

Milovníci horské turistiky si ve Slovinsku přijdou na své. Zdejší Alpy totiž mají hned dvě výhody - nejsou tak turistické jako ty rakouské nebo švýcarské, a rovněž jsou mnohem levnější. Toto pohoří nabízí řadu turistických tras pro začátečníky i zdatné horaly.

Jezero Bled

Představte si pohádkově krásné jezero, obklopené vysokými horami, v jehož středu je malý ostrůvek s kostelem. To je Bledské jezero, známé díky své malebné scenerii. V jezeře se dá koupat, tudíž představuje ideální kombinaci horské turistiky a dovolené u vody.

 

Pláže

Slovinsko se co do počtu pláží rozhodně nemůže měřit se svým chorvatským sousedem. Jeho mořské pobřeží má necelých 50 km. Přesto představuje zajímavou alternativu plážové dovolené. Mnoho cestovatelů si oblíbilo město Piran, které leží na břehu Jaderského moře. Užijete si v něm blízkost pláží i nádhernou starobylou architekturu.

Slovinská kuchyně

Při návštěvě Slovinska neváhejte navštívit nějaký tradiční restaurant a dopřát si místní speciality. Jsou jimi například kranjska klobása, nebo žligrofli -  těstovinové taštičky s bramborami, slaninou a cibulí.

 

Co si na cestu do Slovinska připojistit?

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh u cestovního pojištění sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Nedopatřením se srazíte s lyžařem na sjezdovce a poškodíte mu lyžařskou výbavu, v horším případě mu způsobíte zdravotní následky. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám může hodit před odjezdem do Slovinska

Slovinsko
Počasí
30°C
jasno
st
32°C
16°C
čt
30°C
18°C
35°C
19°C
so
29°C
20°C
ne
27°C
17°C
po
23°C
18°C
út
24°C
17°C

 

 

Kvalitní vybavení do hor

Do Julských Alp nepodceňte vybavení a zainvestujte do kvalitní obuvi a oblečení. Rovněž si do kufru přibalte teplejší kousky oděvů, protože na horách se mění počasí poměrně často. Horská služba často řeší případy prochladnutí turistů vlivem změn počasí.

Včasná rezervace ubytování

V některých částech Julských Alp je omezená kapacita ubytování a zvláště v hlavní turistické sezoně a o českých a německých státních svátcích může být již všechno zabookováno. Ubytování si hledejte aspoň měsíc dopředu, ať neplatíte obrovské částky za ubytování v jediném hotelu, který byl na poslední chvíli volný.

Dálniční známka

Dálnice ve Slovinsku jsou zpoplatněny a proto si předem kupte dálniční známku. Týdenní známku pořídíte za 15 euro.

Jak se vyhnout dálnici na Slovinsku

Nevýhodou slovinské známky je její platnost pouhý týden, což časově nepasuje s datem návratu u týdenní dovolené, tudíž většina řidičů je nucena koupit si známku měsíční. Řada cestovatelů to vyřeší tak, že se dálnicím vyhne. V podstatě se jedná o směřování cesty směrem na Maribor - Ptuj - Zagrebška cesta. Dá se praktikovat pro cesty k mořskému pobřeží.

Kolik zaplatíte ve Slovinsku 

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete ve Slovinsku setkat.

Jídlo v restauraci - 154 Kč
Pivo 0,5 litrů - 64 Kč
500 g chleba - 20 Kč
Autobusový lístek - 52 Kč

Na co si dát pozor ve Slovinsku

Přísná policie

Na Slovinsku vás můžou potrestat za prohřešky, nad kterými by česká policie jen mávla rukou. Mezi ně patří například vjetí do křižovatky na oranžovou. Problémem může být i nedodržení vzdálenosti mezi automobily. Ve Slovinsku by měla odpovídat dvěma vteřinám jízdy, což je poměrně dlouhá doba (a dlouhý úsek).

Odlišné dopravní předpisy

Ve Slovinsku je potřeba mít tolik reflexních vest, kolik je v autě lidí. Alkoholová tolerance je ve Slovinsku půl promile.

 

 

Podcenění svých sil v horách

Každoročně v horách zahyne nebo se zraní velké množství lidí. Důvodem bývají takové banality, jako je únava nebo podcenění počasí. Vyvarujte se ukvapených výletů do hor, pokud se necítíte dobře, nebo hrozí špatné počasí.

Cesty služebním automobilem

Řada cestovatelů si nechce opotřebovat svůj vlastní automobil, a proto na dovolenou vyráží služebním. Pro takové cesty je nutné mít písemné povolení majitele auta, že jej smíte používat.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: