Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Slovinska

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Slovinska

Ať už jsou vaším cílem památky nebo hory, nevyrážejte do této země nepojištěni. Proč pro cestu do Slovinska sjednat cestovní pojištění?

  • Asistenční služby. Není to příjemné pomyšlení, že kdykoliv se vám v cizině něco přihodí, můžete se s tímto problémem obrátit na telefonickou asistenční službu, která za vás vše vyřeší? A tím myslíme úplně všechno - od nalezení smluvního zdravotního zařízení po cizojazyčnou komunikaci s lékaři.
  • Pojištění léčebných výloh. Na dovolené se vám může přihodit banální podvrtnutí kotníku, nebo zdravotní komplikace, vyžadující složitou operaci. Ať už budou náklady na ošetření v řádu tisíců nebo milionů korun, díky cestovnímu pojištění je nebudete muset platit vy.
  • Pojištění zavazadel. V případě, že vám někdo zcizí kufr, nebo jej ztratíte, pořízení nového oblečení a elektroniky vás vyjde na nemalé peníze. Nad těmito výdaji můžete mávnout rukou díky penězům od pojišťovny.
  • Pojištění až 100 sportů. Slovinsko je zemí, která přímo vybízí k různým aktivitám. Horské výšlapy, via ferrata nebo šnorchlování v moři? Řada cestovních pojistek má v základní nabídce zahrnuto až 100 sportů.

Co ve Slovinsku zažít a ochutnat

Julské Alpy

Milovníci horské turistiky si ve Slovinsku přijdou na své. Zdejší Alpy totiž mají hned dvě výhody - nejsou tak turistické jako ty rakouské nebo švýcarské, a rovněž jsou mnohem levnější. Toto pohoří nabízí řadu turistických tras pro začátečníky i zdatné horaly.

Jezero Bled

Představte si pohádkově krásné jezero, obklopené vysokými horami, v jehož středu je malý ostrůvek s kostelem. To je Bledské jezero, známé díky své malebné scenerii. V jezeře se dá koupat, tudíž představuje ideální kombinaci horské turistiky a dovolené u vody.

 

Pláže

Slovinsko se co do počtu pláží rozhodně nemůže měřit se svým chorvatským sousedem. Jeho mořské pobřeží má necelých 50 km. Přesto představuje zajímavou alternativu plážové dovolené. Mnoho cestovatelů si oblíbilo město Piran, které leží na břehu Jaderského moře. Užijete si v něm blízkost pláží i nádhernou starobylou architekturu.

Slovinská kuchyně

Při návštěvě Slovinska neváhejte navštívit nějaký tradiční restaurant a dopřát si místní speciality. Jsou jimi například kranjska klobása, nebo žligrofli -  těstovinové taštičky s bramborami, slaninou a cibulí.

 

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si na cestu do Slovinska připojistit?

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh u cestovního pojištění sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Nedopatřením se srazíte s lyžařem na sjezdovce a poškodíte mu lyžařskou výbavu, v horším případě mu způsobíte zdravotní následky. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám může hodit před odjezdem do Slovinska

Aktuální kurz k 10.4.2020 1EUR = 26.905Kč
Slovinsko
Počasí
21°C
polojasno
22°C
10°C
so
20°C
11°C
ne
22°C
10°C
po
20°C
9°C
út
15°C
4°C
st
15°C
4°C
čt
18°C
6°C

 

 

Kvalitní vybavení do hor

Do Julských Alp nepodceňte vybavení a zainvestujte do kvalitní obuvi a oblečení. Rovněž si do kufru přibalte teplejší kousky oděvů, protože na horách se mění počasí poměrně často. Horská služba často řeší případy prochladnutí turistů vlivem změn počasí.

Včasná rezervace ubytování

V některých částech Julských Alp je omezená kapacita ubytování a zvláště v hlavní turistické sezoně a o českých a německých státních svátcích může být již všechno zabookováno. Ubytování si hledejte aspoň měsíc dopředu, ať neplatíte obrovské částky za ubytování v jediném hotelu, který byl na poslední chvíli volný.

Dálniční známka

Dálnice ve Slovinsku jsou zpoplatněny a proto si předem kupte dálniční známku. Týdenní známku pořídíte za 15 euro.

Jak se vyhnout dálnici na Slovinsku

Nevýhodou slovinské známky je její platnost pouhý týden, což časově nepasuje s datem návratu u týdenní dovolené, tudíž většina řidičů je nucena koupit si známku měsíční. Řada cestovatelů to vyřeší tak, že se dálnicím vyhne. V podstatě se jedná o směřování cesty směrem na Maribor - Ptuj - Zagrebška cesta. Dá se praktikovat pro cesty k mořskému pobřeží.

Kolik zaplatíte ve Slovinsku 

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete ve Slovinsku setkat.

Jídlo v restauraci - 154 Kč
Pivo 0,5 litrů - 64 Kč
500 g chleba - 20 Kč
Autobusový lístek - 52 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor ve Slovinsku

Přísná policie

Na Slovinsku vás můžou potrestat za prohřešky, nad kterými by česká policie jen mávla rukou. Mezi ně patří například vjetí do křižovatky na oranžovou. Problémem může být i nedodržení vzdálenosti mezi automobily. Ve Slovinsku by měla odpovídat dvěma vteřinám jízdy, což je poměrně dlouhá doba (a dlouhý úsek).

Odlišné dopravní předpisy

Ve Slovinsku je potřeba mít tolik reflexních vest, kolik je v autě lidí. Alkoholová tolerance je ve Slovinsku půl promile.

 

 

Podcenění svých sil v horách

Každoročně v horách zahyne nebo se zraní velké množství lidí. Důvodem bývají takové banality, jako je únava nebo podcenění počasí. Vyvarujte se ukvapených výletů do hor, pokud se necítíte dobře, nebo hrozí špatné počasí.

Cesty služebním automobilem

Řada cestovatelů si nechce opotřebovat svůj vlastní automobil, a proto na dovolenou vyráží služebním. Pro takové cesty je nutné mít písemné povolení majitele auta, že jej smíte používat.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: