Menu

Platíte za pojištění auta již několik let stejnou cenu? Pak platíte moc!

10.12.2021

Máte pocit, že když platíte pravidelně pojištění auta, tak už nic nemusíte dělat? Jistě, váš vůz je pojištěný. Máte povinné ručení pro případ, že sami způsobíte nehodu. A uzavřeli jste i havarijní pojištění pro škody, které způsobíte vlastnímu vozu. Ale jste si jisti dobrou cenou pojistek?

Platíte za pojištění auta již několik let stejnou cenu? Pak platíte moc!
8 minut čtení
Povinné ručení

Smlouvy na pojištění auta jsou samozřejmě platné, i když se o ně nestaráte. Mohou si v klidu ležet někde ve skříni, a když se stane nehoda, jednoduše vezmete číslo pojistné smlouvy a nahlásíte událost pojišťovně. Až sem to funguje skvěle. Nicméně částka, kterou několik let platíte bez změny, je zcela jistě zbytečně velká. Za ty roky, kdy jste neaktualizovali smlouvy na pojištění vašeho vozu, jste mohli několik tisícovek ušetřit.

podpis smlouvy

Klíčem je pravidelná aktualizace pojistných smluv

Podmínky pojišťoven u pojištění auta se v čase výrazně mění. To, co platí jeden rok, už může být v dalším roce zcela jiné. Konkurence na trhu povinného ručení i havarijního pojištění je obrovská, proto se pojišťovny předhánějí v nových nabídkách.

Na druhé straně váš vůz stárne a ztrácí na ceně. A cena pojištění auta se odvíjí od obvyklé ceny vozu. Pokud tedy budete pravidelně aktualizovat smlouvy na pojištění vozu, můžete výrazně ušetřit.

kalkulačka

Jak na to? Využijte praktické kalkulačky pojištění auta

Ještě před pár lety bylo nutné obíhat pojišťovny, nebo se aspoň scházet s různými pojišťovacími agenty. Jen tak jste mohli získat přehled o tom, co aktuálně pojistný trh nabízí. Dneska už je situace daleko jednodušší. Stačí zadat základní údaje o vašem vozidle do jednoduchého online formuláře a během pár minut máte přehlednou nabídku. Síla praktických online kalkulaček hraje ve váš prospěch.

Povinné ručení

Připravte si malý technický průkaz, kde najdete základní informace o vašem vozidle. Údaje o vás vyplníte hravě z hlavy.

Tip! Kalkulačku povinného ručení nemusíte nikde zdlouhavě hledat, začněte ji vyplňovat zde:

Spočítejte si povinné ručení

Havarijní pojištění

Tady už budeme potřebovat více údajů, ale nebojte se, opět si vystačíme s malým technickým průkazem a základními informacemi o vaší osobě.

Tip! Kalkulačku havarijního pojištění si můžete zdarma vyzkoušet zde:
Kalkulačka havarijního pojištění

Z nabídky jednotlivých pojišťoven si stačí vybrat a smlouvu na pojištění vozu můžete rovnou uzavřít. Nemusíte nikam chodit, stačí jen postupovat krok za krokem online formulářem. Objednávku dokončíte online. Náš specialista ověří váš bonus a nabídne vám neveřejnou slevu. Následně dostanete emailem smlouvu.

jeep ve sněhu

Pár tipů, jak ušetřit na povinném ručení

Nejen pravidelná aktualizace smluv na povinné ručení je cestou, jak můžete za pojištění auta ušetřit. Sepsali jsme pro vás několik tipů, jak můžete ušetřit ještě více:

 • Při pořízení vozu zvažte, zda nutně potřebujete auto s obrovským výkonem. U těchto vozů jsou totiž pojistky vyšší. Vyzkoušejte třeba tipy na nákup vozů z Čech i Německa.
 • Vsaďte na srovnání a online uzavření pojistky. Získáte výhodnější ceny.
  Sjednáváte povinné ručení? Zeptejte se u stejné pojišťovny i na havarijní pojištění. Můžete dostat zajímavou slevu za kompletní pojištění auta.
 • Neplaťte pojištění ve splátkách. U platby jednou za rok bývá výhodnější cena.
  Důsledně využívejte bonusy za jízdu bez nehod.
 • Najděte si pojistníka, který má lepší bonus, a bude ochotný vzít pojistku na sebe.
 • Objevte neveřejné nabídky. Klidně se nás na ně zeptejte. Stačí jen zavolat na číslo 810 800 080, odborní pracovníci vám rádi pomohou.

Tip! Zeptejte se na připojištění u povinného ručení a výhody, které pojišťovna nabízí. Třeba takový odtah vozu zdarma může pomoci ve svízelné situaci.

srnka na silnici

I u havarijního pojištění lze získat lepší cenu

Havarijní pojištění auta kryje nejrůznější případy, kdy můžeme poškodit vlastní vůz nepozorností, ale také poškození zvěří, vandaly nebo i odcizení vozu. Je to dobrá pojistka, ale není nutné za ni platit zbytečně moc. Pravidelná aktualizace je pro dobrou cenu důležitá. S našimi tipy ale můžete ušetřit ještě více:

 • Vyřizujte celé pojištění auta najednou. Zkuste si nechat spočítat havarijní pojištění a zároveň povinné ručení u jedné pojišťovny.
 • Pojišťujte se jen na rizika, která vám mohou reálně nastat. All risk balíčky vypadají lákavě, ale jsou zbytečně drahé.
 • Chcete platit méně? Nastavte si vyšší spoluúčast.
 • Cenu pojistky může snížit i lepší zabezpečení vozu.
 • Využijte slevu za dlouhé období bez nahlášených škod. Někdy může být až 50 %.
 • Jezdíte málo? Podívejte se na pojistky, které toto berou v úvahu.

Tip! Víte, co znamená GAP pojištění? Kdy se může hodit a ušetřit vám peníze? Pozor, není to pro každý vůz.

Podobně, jako doporučujeme pravidelně aktualizovat pojištění auta, je dobré postupovat stejně i u jiných pojistek v domácnosti. Vezměte je hezky jednu po druhé. Začít můžete u životního pojištění, které je zcela zásadní. A pak pokračujte úrazovým pojištěním vás i dětí a pojištěním majetku.

Mohlo by vás zajímat

zadní mlhovky
Mlhovky - víte, kdy je použít? Řidiči za volantem často při zapínání světel chybují
18.10.2023

Mlhovky - víte, kdy je použít? Moderní auta jsou vybavena nejrůznějšími druhy světel. Zatímco některá jsou jen doplňkem zvyšujícím komfort na palubě, bez jiných se na českých silnicích jednoduše neobejdete. Problémem je, že ne všichni řidiči je…

jaká je pokuta za parkování na invalidech
Pokuta za stání na invalidech, přechodu pro chodce nebo v zákazu stání. Co vám hrozí?
16.10.2023

Nedostatek parkovacích míst vede řidiče k různým pokusům o odstavení auta. S myšlenkou “na těch pár minut to snad nevadí” nechávají auto v zákazu stání, na méně frekventovaném přechodu pro chodce a vyhrazených stáních. V dnešním článku se podíváme na…

kdy potřebujete řidičský průkaz a1
Řidičský průkaz A1: Vstupenka do světa motorek
9.10.2023

Řidičský průkaz A1 je jen malý kousek plastu založený v peněžence. Pro svého vlastníka ale představuje velkou životní změnu. Je to první krok na cestě k samostatnosti a svobodě na dvou kolech.

evropský den bez aut
Evropský den bez aut: Proč je tento den tak důležitý pro naše města?
22.9.2023

Každý rok se mnoho evropských měst zapojuje do oslav Evropského dne bez aut. Tento den je nejen symbolem snahy o ekologičtější města, ale také připomínkou významu alternativních dopravních prostředků.