Menu

Proč je Izrael jednou z nejlepších destinací na světě? 10 důvodů, které vás přesvědčí

31.7.2023

Izrael je jedinečnou destinací, která nabízí neuvěřitelnou rozmanitost a fascinující zážitky pro cestovatele. Kombinuje bohatou historii s moderním životem, náboženské tradice s kosmopolitní atmosférou a nádhernou přírodu s nekonečným pobřežím.

Proč je Izrael jednou z nejlepších destinací na světě? 10 důvodů, které vás přesvědčí
9 minut čtení
Cestovní pojištění

Na dovolené v Izraeli se můžete ponořit do tisíciletých příběhů a zároveň si užít luxusní pláže, vyhlášenou gastronomii a přátelské prostředí. Izrael je také domovem několika světových památek UNESCO, včetně historických měst Jeruzalém a Akko, které jsou svědky tisícileté historie a kultury.

Pro milovníky přírody je tu Negevská poušť s jejími úchvatnými krajinami a unikátními přírodními úkazy. Ať už hledáte dobrodružství, relaxaci, duchovní obohacení nebo gastronomické zážitky, Izrael má pro každého něco.

Izrael

10 důvodů, proč je Izrael tak výjimečnou destinací pro vaši dovolenou

1. Bohatá historie

Izrael je zemí s bohatou historií, která zahrnuje mnoho biblických událostí a archeologických pokladů. Můžete navštívit starověká města, jako jsou Jeruzalém, Betlém nebo Akko, a prozkoumat historické památky, jako jsou Západní zeď, Mrtvé moře a Masada.

2. Náboženská oáza

Izrael je posvátnou zemí pro tři velké monoteistické náboženství – judaismus, křesťanství a islám. Můžete navštívit důležité náboženské památky, jako je Křížová cesta v Jeruzalémě, Chrámová hora, Zahrady Getsemanské a mnoho dalších.

3. Fascinující kultura

Izrael je zemí s bohatou a různorodou kulturou. Můžete se ponořit do tradičního života v arabských městech, ochutnat autentickou izraelskou kuchyni, navštívit moderní umělecké galerie a zúčastnit se různých festivalů a oslav.

4. Úchvatné přírodní scenérie

Izrael nabízí ohromující přírodní krásy od horských masivů a pouští až po zelená údolí a krásné pláže. Můžete si vychutnat pěší túry v Karmelských horách, relaxovat u Mrtvého moře, objevovat poušť Negev nebo se vydat k vodopádům v rezervaci Ein Gedi.

Tip! Chystáte se za dobrodružstvím v Izraeli? Než si přečtete další tipy, co vidět, nezapomeňte na cestovní pojištění. To se vám bude hodit v případě, že se vám něco stane, třeba když se zraníte při pěší túře v Negevské poušti nebo když ztratíte zavazadla během přeletu. S naším srovnávačem najdete nejlepší pojištění pro vaše potřeby, takže si můžete užívat svůj výlet do Izraele bez zbytečných starostí.

Cestovní pojištění již od 7 Kč/den

5. Středomořské pobřeží

Izrael má nádherné pláže na pobřeží Středozemního moře, jako je Tel Aviv, Netanja, Haifa a další. Můžete si užít koupání, surfování, potápění nebo jednoduše relaxovat na pláži a obdivovat západy slunce. Kromě toho můžete navštívit i Rudé moře na jihu země.

6. Různorodost

Izrael je zemí, kde se setkávají různé kultury, náboženství a etnické skupiny. Můžete prozkoumat židovské, arabské a beduínské komunity, které přinášejí do izraelského života svou jedinečnou atmosféru, jazyky, jídla a tradice.

7. Noční život

Město Tel Aviv je známé svou živou a kosmopolitní atmosférou, která nabízí širokou škálu nočního života. Najdete zde skvělé restaurace, bary, kluby a kulturní akce, které trvají až do ranních hodin.

8. Kulinářské lahůdky

Izraelská kuchyně je plná chutí a vlivů z různých kultur. Můžete ochutnat hummus, falafel, šawarmu, izraelské saláty, čerstvé ryby a další lahodnosti. Izrael je také domovem mnoha kvalitních vinařství.

9. Adrenalinové aktivity

Pro dobrodruhy a milovníky adrenalinu nabízí Izrael mnoho možností. Můžete si vyzkoušet potápění, surfování, windsurfing, rafting na řece Jordán, jízdu na čtyřkolkách v poušti a mnoho dalších outdoorových aktivit.

10. Přátelská atmosféra

Izrael je známý svou přátelskou a pohostinnou atmosférou. Místní lidé jsou otevření, vstřícní a ochotní. Budete se cítit vítáni. Přátelská atmosféra a pohostinnost místních obyvatel přispívají k nezapomenutelnému zážitku z vaší dovolené v Izraeli.

Izrael velbloud

Na co při dovolené v Izraeli rozhodně nezapomenout?

Už víme důvody, proč je Izrael jedinečnou destinací. Na co však zaměřit svou pozornost při plánování itineráře?

Yad Vashem - Památník holocaustu a národní muzeum

Při návštěvě Izraele byste neměli minout návštěvu Yad Vashem, který je nejen památníkem holocaustu, ale také významným národním muzeem. Tento dojemný a emotivní komplex zahrnuje expozice, památníky a vzpomínková místa, připomínající oběti holocaustu.

  • Setkáte se zde s příběhy přeživších, prozkoumáte sbírky fotografií a dokumentů a prožijete hmatatelné spojení s historií. Jedná se o velmi silný zážitek.

Masada - Symbol odvahy a odporu

Další významnou zastávkou na vaší cestě po Izraeli by měla být Masada, která je symbolem odvahy a odporu. Masada je pevnost na skalnatém vrcholu, která hrála důležitou roli v židovské historii. Můžete se vydat na pěší túru, která vás zavede na vrchol, kde budete obdivovat nádherné výhledy a prozkoumávat archeologické pozůstatky, které připomínají bohatou minulost tohoto místa.

  • Pokud si přivstanete, můžete zde zažít nezapomenutelný východ slunce.

Old Jaffa - Klenot na pobřeží

Old Jaffa, historická část Tel Avivu, je další nezbytnou zastávkou během vaší návštěvy Izraele. Toto malebné a půvabné přístavní město je plné úzkých uliček, starobylých kamenných domů a uměleckých galerií. Procházejte se jeho uličkami, objevujte umělecká díla místních umělců a vychutnávejte si atmosféru historie a kultury.

  • Navštivte známý bleší trh a nakonec si nezapomeňte koupit lahodné pečivo v místní proslulé pekárně Abulafia. Její vůni nemůžete minout.

Staré Město Jeruzalém - Dědictví tisíciletí

Při návštěvě Izraele byste neměli opomenout prozkoumat Staré Město Jeruzalém, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto svaté místo pro tři velká náboženství - judaismus, křesťanství a islám - je plné historických památek, posvátných míst a úzkých uliček. Projděte se po Chrámové hoře, navštivte Západní zeď a prozkoumejte pouliční bazary plné barev, vůní a života. Historie zde dýchá na každém kroku.

  • Když už tu budete, na chvíli se zastavte v některé z kaváren a jen nasávejte atmosféru.

Promenáda kolem pláže v Tel Avivu - Místo pro relaxaci a zábavu

Při návštěvě Izraele si užijte také relaxaci a zábavu na pláži v Tel Avivu. Tato živá a energická promenáda nabízí nádherné pláže, kavárny, restaurace, obchody a různé rekreační aktivity.

  • Můžete si užít procházku podél pobřeží, zastavit se na kávu s výhledem na moře nebo se ponořit do nočního života v jednom z mnoha barů a klubů.

Při návštěvě Izraele věnujte pozornost významným a zajímavým místům, která přinášejí hluboké historické, kulturní a přírodní zážitky. Každé z těchto míst má svůj jedinečný příběh a dodává vaší cestě po Izraeli nezapomenutelnou hodnotu. Izrael je země malá, ale velmi bohatá na zážitky. Procestujete ji skrz na skrz za chvíli, ale nezapomenete na ni po celý zbytek života.

Mohlo by vás zajímat

cestovní pojištění na Slovensko
Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění na Slovensko? 5 tipů, jak najít nejvýhodnější variantu
9.8.2023

Slovensko je náš soused, se kterým nás kromě jiného pojí společná historie a blízký jazyk. Při cestách na Slovensko proto neřešíme pojištění a předpokládáme, že se domluvíme, anebo že v případě potřeby dojedeme zpět. Ukážeme vám, proč byste cestovní…

Brazílie
Brazílie: Země samby, karnevalu a nekonečné krásy přírody
7.8.2023

Ponořte se do kouzla Brazílie, země samby, karnevalu a úchvatné přírody. Objevte bohatou kulturu a energii této latinskoamerické destinace. Okouzlí vás svými tanečními rytmy, barevnými kostýmy a nezapomenutelným festivalem. Zasněte se nad nekonečnými…

dovolená Tunisko
Dovolená v Tunisku: 10 x nejlepší zábavní a vodní parky u moře
2.8.2023

Vstupte do světa radosti a dobrodružství na dovolené v Tunisku. Navštivte zábavní parky u moře. Objevte adrenalinové atrakce, osvěžující vodní skluzavky a relaxační zóny pro rodinnou zábavu. Pořiďte si nezapomenutelné zážitky.

Kypr
Kypr: Jak se vyhnout přeplněným plážím a najít skryté poklady?
12.7.2023

Kypr je ostrov slunce, idylických pláží a bohatého kulturního dědictví. Tato malebná destinace ve východním Středomoří láká návštěvníky svým teplým a příjemným podnebím, které nabízí dlouhé slunečné dny a jasně modré nebe.