Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Nutně potřebuji půjčit peníze. Jak vyřešit tuto krizovou situaci bez rizika?

article big
8 minut čtení
Půjčky
13.6.2019

I když si říkáte, že vám se to stát nemůže, realita je často jiná. Najednou se dostanete do situace, kdy si řeknete: „Nutně potřebuji půjčit peníze."Jenže ty bohužel nerostou na stromech, a tak je musíte někde sehnat. Ale kde a bez rizika?

Došla vám faktura za elektřinu s velkým nedoplatkem, a nyní na něj nemáte, protože jste zrovna dali spoustu peněz za opravu auta nebo jiný nezbytný výdaj? Kde vzít peníze a nekrást? Možnosti naštěstí existují a záleží jen na tom, jaké máte známé, práci i jak moc rychle ty peníze musíte získat.

Záloha od zaměstnavatele

Pokud máte solidní práci a dobrého zaměstnavatele, můžete se spolu domluvit, že vám dá zálohu. Ta bude potom stržena z platu a vy nebudete nikde nic dlužit. Takové řešení je možné v případě, že potřebujete třeba jen pár tisíc korun. Když se jedná o vyšší částky, už vás asi ani záloha nezachrání.

Půjčka od příbuzných, přátel…

Další možností, když nutně potřebujete půjčit peníze, je půjčka od rodiny či přátel. Tam často bývá problém v tom, že ne každý se chce na své blízké obracet a žádat je o peníze. Rozhodně je to ale lepší varianta, než si bez rozmyslu půjčit od nějakých podvodných společností a dostat se do ještě větších potíží.

Aby se vaši příbuzní při poskytování půjčky necítili v ohrožení z rizika nesplacení, sepište smlouvu o poskytnutí úvěru. Díky tomu budou mít v ruce nějaký papír jako důkaz, že půjčka vůbec byla poskytnuta.

Brigáda

Pokud zaplacení vašeho dluhu zase tolik nespěchá, zkuste si najít krátkodobou brigádu. U řady pracovních činností dokonce umožňují vyplácení peněz přímo na ruku po skončení směny, nebo jednou týdně, což představuje rychlejší způsob získání peněz, než čekat měsíc na vyplacení mzdy v klasickém zaměstnání.

U jakých brigád bývá zvykem vyplácet peníze hned po skončení směny? Většinou se jedná o jednorázové práce typu montér kulis na kulturní akci, hosteska, pomoc na stavbě nebo nárazové úklidové práce.

Prodej majetku

V nejhorších časech se člověk bohužel musí uchýlit k rozprodání majetku. Přestože se jako nejsnadnější způsob může jevit prodej rodinných šperků a starožitností, nechte si tuto možnost jako úplně poslední. Tyto rodinné vzácnosti totiž na trhu zpeněžíte za mnohem nižší cenu, než je jejich skutečná hodnota.

Radši rozprodejte jiný majetek - elektroniku, značkové oblečení nebo nábytek, který už nepoužíváte. Vyhněte se zastavárnám, které vám většinou nabídnou velmi neférovou výkupní cenu. Raději majetek zpeněžte přes aplikaci Letgo, nebo na speciálních skupinách na Facebooku (nábytek Praha, bazar elektroniky, atd.)

Půjčka

Nutně potřebuji půjčit peníze, vezmu si půjčku. Takto řeší problém s financemi nejeden člověk, ale ne vždy je to šťastné řešení. Peníze si půjčujte až ve chvíli, kdy opravdu není jiná možnost a zároveň si vše dobře promyslete a propočítejte. Pokud víte, že splatíte půjčku bez problémů, začněte hledat vhodného poskytovatele. Dnes naštěstí není problém získat větší obnos během pár hodin, takže finanční problémy se mohou stát velice rychle minulostí.

Jestliže nemáte žádný záznam v registru dlužníků, vydejte se cestou bankovní půjčky. Využijte kontokorent ke svému účtu, kreditní kartu nebo spotřebitelský úvěr. Volte takovou částku, abyste byli schopni pravidelně splácet a nenechte se zlákat vidinou toho, že byste si třeba mohli půjčit o pár desítek tisíc víc. I ty totiž musíte zaplatit. Projděte si nabídky jednotlivých bank a zvolte tu, kde vám nabídnout nejlepší podmínky. Výhodou těchto institucí je jejich solidnost, bezpečnost a férovost.

Kdo má záznam v registru dlužníků, nezbývá mu nic jiného, než se obrátit na některou z nebankovních společností nebo na soukromého poskytovatele. Zde už ale buďte velice opatrní a obezřetní, než něco podepíšete. Mnohé z těchto půjček jsou jen podvodné firmy, kde po vás budou požadovat nesmyslné poplatky, ohromné úroky nebo nutnost zaplatit celou částku i s poplatkem hned příští měsíc, což vás dokáže dostat do mnohem větších potíží než předtím. Samozřejmě existují i solidní poskytovatelé, kteří skutečně splní přesně to, k čemu se zavázali a půjčka proběhne bez problémů. Riziko bude ale vždy vyšší než u půjček z banky.

[maxbutton id="19" text="Porovnat půjčky" ]

Jak si půjčit bezpečně?

Když se rozhodnete pro půjčku z nějaké instituce a není to banka, která je pod dohledem ČNB a tudíž bezpečná, vždy raději několikrát prověřujte a slepě nedůvěřujte. Zjistěte si vše o společnosti, od které si chcete půjčit peníze. Jakou má minulost, kdo za ní stojí. Projděte internet, zda existují recenze, má webové stránky se všemi dostupnými informacemi a dokumenty. Neměl by být problém se zodpovězením vašich dotazů i s osobní schůzkou. Smlouvu o úvěru byste měli dostat předem k přečtení a věnujte opravdu čas všem pasážím. Jakmile vám bude něco nejasného, hned se ptejte. Cokoliv podezřelého nebo neochota odpovídat na vše dotazy by ve vás měla zapnout varovný majáček. Od takové společnosti dejte ruce raději dál.

Rizika nedostatku peněz

Vyjmenovali jsme hned několik možností, které pro vás mohou být řešením, když vám chybí nějaká hotovost. Mnohem lepší ale je, se do takové situace vůbec nedostat a předcházet jí. I proto odborníci doporučují mít alespoň nějakou finanční rezervu, která vás zachrání ve chvíli, kdy se budete trápit myšlenkou, nutně potřebuji půjčit peníze. Zvlášť důležité je to v případě, kdy máte hypotéku nebo nějaký jiný vyšší úvěr. Protože ze stresu a strachu z následků pak snadno uděláte rozhodnutí, které vás ve výsledku stojí mnohem víc než částka, jenž v daný moment potřebujete. S dostatečnou rezervou vás nerozhodí nemoc a ani nenadálé výdaje, které se umí objevit vždy v ten nejméně vhodný okamžik.

Mohlo by vás zajímat

thumb
Povinné ručení
Pojištění přívěsného vozíku: kdy a proč máte povinnost jej platit?
18.6.2019

I když nemá motor, přesto musí mít sjednané povinné ručení. O čem mluvíme? O pojištění přívěsného vozíku, které si snadno vyřídíte spolu s povinným ručením na auto. Také vozík totiž může být příčinou nehody. Pojistné za přívěsný vozík však vaši peněženku…

thumb
Životní styl
Jak správně parkovat: 5 tipů, jak elegantně zvládnout nejčastější situace na parkovišti
3.6.2019

Parkování je pro mnohé řidiče hotovou noční můrou. Snažíte se automobil vměstnat do volného místa, za vámi stojí řada netrpělivých řidičů a hlavou  se vám honí pochmurné myšlenky na luxusní Mercedes vedle vás a jeho poškrábaný lak, pokud svůj manévr…

thumb
Životní styl
Lyžování v létě: 6 tipů na místa, kde si i v parných dnech užijete parádní lyžovačku
31.5.2019

Letní období láká k mnoha různým aktivitám. Se sněhem a lyžemi si je většina lidí moc nespojí. Opravdoví nadšenci ale hledají možnosti, jak si svou oblíbenou radovánku užít i v horkých dnech. Patříte mezi ně i vy? Pak vás jistě zaujmou naše tipy, kde si…

thumb
Energie
Sluneční energie, aneb způsob, jak zlevnit vaše účty za elektřinu
28.5.2019

Ten žhavý kotouč na obloze proudukuje své světlo úplně zadarmo a rozhodně nehrozí, že by se jeho kapacita v následujících (miliardách) let vyčerpala. Proč tedy nevyužít jeho životadárnou sílu k produkci elektřiny? Jak může být sluneční energie prospěšná…