Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cena elektřiny klesne jen o stovky. Jak i přesto ušetřit tisíce?

10.10.2014

Elektrický proud příští rok zlevní o stovky korun. Většímu snížení ceny elektřiny brání loňské oslabení koruny centrální bankou. Kdo se však nespokojí se zlevněním v řádech stovek korun, může chytře využít internetový srovnávač dodavatelů elektřiny, kde se dají ušetřit tisíce.

Cena elektřiny klesne jen o stovky. Jak i přesto ušetřit tisíce?
3 minuty čtení
Elektřina

Cena elektřiny zlevní jen o stovky

Intervence národní banky se v ceně elektřiny projevila naštěstí jen částečně. Většina dodavatelů totiž stihla nakoupit proud za příznivější kurz před zásahem ČNB. Pokud by dodavatelé nestačili nakoupit levnější proud, ceny by pravděpodobně stagnovaly nebo dokonce vzrostly. Nutno podotknout, že ceny elektřiny drží na uzdě i konkurenční prostředí posledních let.

Jak ušetřit tisíce?

Mnoho lidí se stále domnívá, že cena je stejná u všech dodavatelů elektřiny. To už samozřejmě neplatí. Na českém trhu jsou desítky dodavatelů energie a jejich nabídky jsou diametrálně rozdílné. Porovnali jsme nejlevnějšího a nejdražšího dodavatele a rozdíl umístili do každého kraje. A jak je vidět na mapce, mezi dodavately jsou tisícikorunové rozdíly:

mapa cen eletřiny

Pro výpočet jsme využili hodnoty průměrného bytu, ve kterém se elektřinou vaří i topí. Celkovou 
roční spotřebu jsme přepočítali na částku k zaplacení u jednotlivých dodavatelů elektřiny. 

Srovnat ceny energií

Jak změnit dodavatele elektřiny?

Není nic jednoduššího, než si ve srovnání dodavatelů elektřiny porovnat nabídky a vybrat tu nejvýhodnější. Stačí, když si vezmete poslední fakturu, a vyplníte pár údajů ve formuláři. Je však nutné nezahálet, protože u většiny dodavatelů energie je tříměsíční výpovědní lhůta. Čím dříve přejdete, tím dříve budete mít levnější elektřinu.

Další tipy, jak ušetřit na elektřině...

Na elektřině ušetříte i úsporným využíváním elektřiny. Stáhněte si náš E-Book s tipy na snížení účtu za elektřinu. Pro naše klienty zdarma.

Získejte levnější povinné ručení a ušetřete až 75 % z běžné ceny!

SPOČÍTAT

Mohlo by vás zajímat

thumb
Finanční zajištění na stáří, aneb jak se mít na stará kolena dobře
7.4.2020

Máte strach, že se vaše generace starobního důchodu nedožije a bude odkázána na své vlastní finanční prostředky? Pokud máte obavy o svou budoucnost, začněte ji aktivně řešit už nyní.

thumb
Koronavirus a životní pojištění: jak se různé pojišťovny staví k této situaci?
6.4.2020

Současná pandemie zasáhla do životů mnoha lidí. Něktří lidé se dostali do nepříjemné situace kvůli tomu, že se tímto onemocněním nakazili, nebo jim byla nařízena povinná karanténa z důvodu, že přišli do kontaktu s rizikovou osobou. Jak v těchto případech…

thumb
Koronavirus - na co máte v dnešní době nárok jako zaměstnanec nebo OSVČ?
1.4.2020

Současná situace zasáhla nás všechny. Ať už jste zaměstnanec či živnostník pobývající doma s dítětem, majitel provozovny či podnikatel zaměstnávajíci lidi, opatření proti koronaviru výrazně ovlivnila váš život. Dobrou zprávou však je, že na tuto situaci…

thumb
Stravováním proti koronaviru, aneb jak zvýšit svou imunitu
31.3.2020

O koronaviru zatím víme to, že je nebezpečný pro starší osoby a lidi s narušenou imunitou. Nechcete patřit mezi ty, kteří mají křehkou imunitu a jsou tudíž k nákaze náchylnější? V tomto článku vám poradíme, jak posílit své tělo a snížit riziko onemocnění…