Menu

Půjčky bez registru online

11.11.2021

Chcete si půjčit peníze, ale přitom víte, že jste měli v minulosti problémy se splácením, ačkoliv nyní už plánujete vše řádně splácet? Nebo potřebujete velmi rychle peníze? Řešením by pro vás mohly být půjčky bez registru.

Půjčky bez registru online
7 minut čtení
Půjčky

Označení “půjčky bez registru” svádí k tomu, že by mělo jít o úvěr bez kontroly registru dlužníků. Fakticky ale žádná instituce s licencí České národní banky nesmí poskytnout úvěr bez kontroly registru dlužníků. Pokud ano, jde pak o nezákonné jednání nebo lichvu. Na samotné kontrole registru dlužníků ale není vůbec nic špatného a jde o ochranu nejen úvěrové společnosti, ale i klienta. Proč se tedy setkáváme s označením půjčky bez registru a jak fungují?

peníze na ruku

Co je registr dlužníků?

Registr dlužníků je databáze, ve které se zaznamenávají informace o všech úvěrech, které jste si vzali. V tomto směru pro vás může být pozitivní, pokud jste vše řádně spláceli. Do registru dlužníků se zapisují ale také informace v případě neplnění závazků. Může jít o nezaplacenou fakturu za telefon, energie, dluh dopravnímu podniky za jízdu načerno.

V České republice se pod pojmem registr dlužníků myslí obvykle čtyři základní registry:

  • SOLUS - Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům, který je nejčastěji používanou databází a zahrnuje informace např. i od telefonních operátorů, dodavatelů energií
  • BRKI - Bankovní registr klientských informací
  • NRKI - Nebankovní registr klientských informací
  • CRÚ - Centrální registr úvěrů

bankéř

Kdo smí půjčovat peníze?

Úvěry poskytují běžně bankovní instituce, ale také nebankovní společnosti. Každá z možností má své výhody i nevýhody. Při poskytnutí bankovní půjčky se setkáte ve většině případů s jistou dávkou administrativy. Banka chce mít jistotu, že budete schopni úvěr splácet a že vás jeho splácení neohrozí a neomezí v běžném životě na výdajové stránce. Bankovní půjčky mívají většinou výhodnější úrokové sazby než u nebankovních institucí.

I nebankovní instituce ale mají licenci České národní banky pro poskytování úvěrů. Na nebankovních institucích není třeba hledat něco negativního. Jedná se často o dlouhodobé a stabilní společnosti. Nebankovní společnosti poskytují typicky mikropůjčky, což jsou úvěry na malé částky s krátkou dobou splatnosti.

Tip! Bankovní i nebankovní půjčky a jejich podmínky jednoduše srovnáte v našem nezávislém porovnávači. Stačí zadat pár údajů zde:

Porovnej půjčky

půjčky bez registru

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou oblíbený nebankovní produkt. Při poskytování půjčky se musí vždy prověřit schopnost klienta splácet úvěr. Je to povinnost, kterou úvěrové společnosti stanovuje zákon o spotřebitelském úvěru.

Zákon však vyhodnocení zápisu v registru a poskytnutí dalšího úvěru nechává na úvěrové společnosti. I přes negativní záznamy v registrech dlužníků mohou tyto instituce nakonec úvěr poskytnout. Bývá to právě typický případ poskytování nebankovních půjček. Nutno říci, že pokud je nebankovní instituce solidní, tak by klientovi, který je např. v exekuci už půjčovat dále neměla.

Úvěry označené jako půjčky bez registru bývají zpravidla schvalovány rychle, což je jejich velkým lákadlem pro klienty. Může se jednat o otázku hodin. Nevýhodou pak může být vyšší úroková sazba, ale také co je důležitější vyšší RPSN. RPSN v sobě kromě úrokové sazby odráží poplatky s úvěrem spojené.

srovnávač půjček

Jak sjednat půjčku bez registru?

Půjčky bez registru je možné sjednat v kamenných provozovnách úvěrových společností, ale není problém zajistit si půjčku bez registru online. Vždy si ale raději společnost nabízející úvěr nazvaný jako půjčky bez registru ověřte a hledejte přece jen ověřené společnosti. Nebo raději svěřte důvěru srovnávači, který už celé prověřování a kontrolu institucí provedl za vás. Navíc tak budete mít přehledně na jednom místě veškeré informace o poskytovateli úvěru a srovnání všech adekvátních nabídek.

Tip! Srovnávač půjček si můžete zdarma vyzkoušet zde:
Najděte nejvýhodnější půjčku

V případě sjednávání napřímo bez asistence srovnávačů, si ohlídejte, jaké splátky úvěru vám společnost nabízí. Ne vždy jde o měsíční výši splátek, ale někdy je částka myšlena jako týdenní. Stejně tak se podívejte na RPSN. Potřebujete se zbavit stávajících dluhů? Než se rozhodnete pro další úvěr, načerpejte pár nápadů od nás.

Mohlo by vás zajímat

gap year
Kam po maturitě, když se vám nechce hned na vysokou nebo do práce?
27.4.2022

Uvažujete, kam po maturitě? Téměř každý student krátce po maturitě touží na chvíli vypadnout z učebního maratonu. Maturita je zkrátka náročná. Je to završení střední školy, ale také třinácti let ve školních lavicích. To už si pauzu zaslouží. Nebo ne?

studium v zahraničí
Studium v zahraničí: Velký přehled nejzajímavějších programů a škol
25.4.2022

Poslat dítě na studium v zahraničí je skvělý nápad. Získá nové znalosti, nabere zkušenosti ze života v jiné kultuře a především si zdokonalí cizí jazyk. Je to skvělá investice do budoucnosti potomka. Na její financování ale nemusíte být sami.

výpočet úroků
Jak na výpočet úroků z půjčky?
22.4.2022

Někdy úspory nestačí a je potřeba půjčit si peníze u banky. Od poskytovatele půjčky dostanete nejrůznější informace. Vždy je ale dobré uvědomit si, kolik celkem za půjčku zaplatíte. Kolik vlastně činí částka, neboli úrok z půjčky, kterou přeplatíte.…

jízda na koni
Kolik stojí kůň? Podívejte se na ceny různých plemen i měsíční náklady!
20.4.2022

Že je kůň poměrně náročný koníček, to není velké tajemství. Budete potřebovat dobrou fyzičku i přesto, že se jen povezete. A rozhodně budete potřebovat dostatečné úspory, protože se vám tento koníček může prodražit. Kolik stojí kůň na běžné projížďky a…