Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Nejlevnější pojištění auta

2.9.2019

Pořídili jste si nový vůz a chcete ho pojistit? To nejvýhodnější pojištění najdete na serveru Porovnej24.cz!

Nejlevnější pojištění auta
4 minuty čtení
Havarijní pojištění, Povinné ručení, Užitečné informace pro povinné ručení

Srovnat ceny povinného ručení

Statistiky varují: uzavřete pojištění auto dřív, než se vám stane dopravní nehoda. I když jste sebelepší řidič a jezdíte zatím bezpečně, bez správné pojistky se vyjet nevyplatí. Ročně dopravní policie vyjíždí k desítkám tisíc případů a hmotná škoda, která při nich vznikne, se počítá na miliardy.

Povinné ručení, které musíte uzavřít, přitom platí jen škody, které způsobíte někomu jinému. Neplatí tedy na škody, které si způsobíte na vlastním autě, nekryje ani následky vandalismu, živelných pohrom a samozřejmě ani krádeže. Kroupy, záplavy, prudké bouřky a vichřice a jiné nepředvídatelné situace. Před tím vším vás ochrání havarijní pojištění auta.

Pojištění poskytuje dvanáct společností, které je nabízejí hned v několika variantách. Za předpokladu, že by se vám podařilo obejít pobočky všech pojišťoven, budete vybírat z více jak 1038 možností. Jste si jisti, že se vám podaří vybrat to nejlevnější?

Co kryje povinné ručení

Základní funkcí povinného ručení je krytí škod na majetku a zdraví jiných osob, kterým řidič způsobí újmu. Každé povinné ručení musí mít krytí pro tyto případy v minimální výši 35 milionů Kč (ovšem řidič se může pojistit i na vyšší částky). Součástí každé pojistky jsou i asistenční služby, v rámci kterých řidič získá pomoc na telefonu a další služby (například odtah vozidla, opravu na místě, atd.) Rozsah asistenčních služeb se u různých pojišťoven liší.

Přestože povinné ručení slouží v prvé řadě ke krytí škod, které řidič způsobí třetím osobám, v rámci připojištění může získat i ochranu vlastního vozu.

Jaká připojištění si může řidič ke svému povinnému ručení sjednat?

 • Pojištění skel
 • Úrazové pojištění
 • Živelné pohromy (například poškození vozu vlivem povodně, krupobití, požáru, atd.)
 • Střet se zvěří
 • Pojištění zavazadel
 • Zapůjčení náhradního vozu
 • Pojištění právní ochrany

Proč sjednat havarijní pojištění na Porovnej24.cz?

Nejlepší nabídku na trhu dostanete na serveru Porovnej24, který vám pomůže vybrat tu nejvýhodnější. Stačí vyplnit jen potřebné údaje a kalkulátor vám sám nabídky porovná. Nemusíte nikam chodit, i papírování vyřídíme za vás: podklady obdržíte na email, po zaplacení i poštou!

Výhody sjednání na Porovnej24.cz

 • Porovnáme sazby včetně akcí a bonusů
 • Od našich partnerů dostanete zvýhodněné ceny
 • Nabízíme neveřejné nabídky pojišťoven
 • Ušetříte v průměru 4 250 Kč
 • Ceny jsou garantované

 

TIP! Chcete uzavřít havarijní pojištění a máte už nějakou nabídku? Srovnejte si ji s našimi partnery a sjednejte to nejlevnější pojištění auta. Srovnat ceny povinného ručení

Mohlo by vás zajímat

thumb
6 novoročních předsevzetí, která dokážete opravdu splnit
12.12.2019

Vstupujeme do poslední části roku, která bývá spojena s hodnocením uplynulých měsíců a snahou o zlepšení v nastávajícím roce. Udělejte to letos jinak a nemrhejte úsilím na novoroční předsevzetí typu zhubnout 10 kilo nebo skončit s prokrastinací. Je velká…

thumb
Rodičovský příspěvek 2020: kolik peněz dostanete?
11.12.2019

Pokud jste nastávající maminka, zřejmě vás zajímá, jak na tom budete finančně po narození miminka. Dobrou zprávou je, že rodičovský příspěvek bude od roku 2020 navýšen. Jakých dalších novinek se v příštím roce dočkáte?

thumb
Společný bankovní účet manželů: je to dobrý nápad? A kde vám jej dají zadarmo?
10.12.2019

Pro páry, které chtějí mít přehled o rodinných financích, je zajímavým řešením společný bankovní účet manželů. Jaké má výhody a úskalí a jak se k takovému řešení staví české banky?

thumb
Tipy na vánoční dárky 2019, aneb 14 nápadů, kterými nadchnete své blízké
9.12.2019

Možná vás při shánění vánočních dárků napadlo, že by mohl existovat univerzální seznam nápadů, kterými zaručeně nešlápnete vedle a zároveň se vejdete do vámi preferované cenové kategorie. Dobrou zprávou je, že takový seznam existuje a vytvořili jsme ho…