Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Jaký má objem motoru vliv na cenu povinného ručení?

Jaký má objem motoru vliv na cenu povinného ručení?
5 minut čtení
Povinné ručení, Užitečné informace pro povinné ručení
21.9.2019

Kroutíte nechápavě hlavou nad tím, kolik peněz musíte za vaše povinné ručení platit, přestože máte naježděný celkem slušný bonus? Na vině může být váš objem motoru. Jak se tento parametr promítá do ceny povinného ručení?

Cenu povinného ručení ovlivňuje více faktorů, a jedním z nich je i objem motoru. Na našem online porovnání cen jsme zjistili, kolik peněz za povinné ručení zaplatí vlastníci vozů s různými kubaturami motorů.

Cena povinného ručení podle objemu motoru

Objem motoru Cena povinného ručení
999 ccm 1519 - 3544 Kč
1150 ccm 1703 - 3849 Kč
1300 ccm 1764 - 4359 Kč
1400 ccm 1966 - 4635 Kč
1550 ccm 1978 - 4837 Kč
1700 ccm 2087 - 4837 Kč
1900 ccm 2124 - 5086 Kč
2100 ccm 2610 - 5747 Kč

Se slabším autem máte levnější povinné ručení

Pokud se spokojíte s méně vykonným autem, ušetříte hned několikrát. Pořizovací cena může být i zlomkem toho, co byste zaplatili za luxusní vůz. Se slabším motorem ušetříte na pohonných hmotách díky nižší spotřebě benzínu či nafty a ušetříte i na povinném ručení. U nejslabších aut s objemem motor do jednoho je cena za povinné ručení pohybuje kolem 1200 Kč, což je méně než polovina oproti průměrné ceně dvoulitrových aut.

Zatímco havarijní pojištění se u nejluxusnějších aut pohybuje ve velmi vysokých cenových výšinách, povinné ručení pořídíte pro jakýkoliv vůz v rozumné ceně. U aut s motorem na 2,5 litru je cena povinného ručení lehce nad 3000 Kč ročně. Zajímavé je, že cena povinného ručení nejsilnějších aut je v průměru o pár korun ročně levnější, než u předchozí kategorie od 2 do 2,5 litru.

Povinné ručení - ceny podle objemu motoru

Co ještě ovlivňuje cenu povinného ručení?

Kromě objemu motoru se na ceně tohoto autopojištění podílí i další vlivy. Jsou jimi například:

  • Místo bydlliště. Podle policejních statistik lidé více bourají v určitých oblastech, tudíž pojišťovny mají snahu toto vyšší riziko pojistné události vykompenzovat vyšší cenou. Nejdražší povinné ručení mají řidiči v Praze a Brně, levnější naopak v Ostravě.
  • Výše bonusu, neboli počet měsíců beznehodového průběhu. Čím vyšší bonus řidič má, tím levnější je jeho cena. Za každou nehodu se mu z tohoto čísla odečítá 24 - 36 měsíců.
  • Hmotnost vozidla. Tento parametr začaly pojišťovny více zohledňovat teprve v posledních letech, protože pro vozidlo s vyšší hmotností bude je těžší na vozovce umanévrovat brždění.

V současné době mají pojišťovny zájem o podrobnější segmentaci řidičů a snaží o co nejspravedlivější stanovení ceny na základě řidičovy rizikovosti. Do hry tudíž vstupují i takové nabídky, jako je stanovení ceny povinného ručení na základě počtu ujetých kilometrů, nebo využívání elektronické krabičky v autě, která monitoruje řidičovu jízdu.

Nejlevnější povinné ručení 2019

Máte automobil s vyšším objemem motoru, ale nechcete se smířit s drahými cenami za povinné ručení? Objem motoru sice může cenu značně navýšit, ale vy na to můžete vyzrát díky porovnání cen a nalezení levnější pojišťovny.

Věděli jste, že průměrný řidič může porovnáním cen v roce 2019 ušetřit 3390 Kč.

Porovnat ceny povinného ručení

Mohlo by vás zajímat

thumb
Zelená karta, aneb co nutně potřebujete vědět o tomto dokumentu
11.10.2019

Pro spoustu řidičů je zelená karta jen mlčenlivý společník, který se nenápadně krčí v přihrádce na dokumenty a po kterém sáhnou jen jednou za čas. Co byste však o této kartě měli vědět, abyste se vyhnuli pokutě? Zelená karta je důkazem o tom, že máte…

thumb
Hypotéka pro manžele: co si pohlídat a zařídit, když žádáte společně
10.10.2019

Sníte o tom, že dáte sbohem nájmu a konečně se nastěhujete do vlastního? Mnoha párům či mladým rodinám stojí v cestě za vlastním bydlením vysoké ceny nemovitostí a přísné podmínky hypoték. Jaká specifika má společná hypotéka, tzn. když žádáte společně s…

thumb
Prasklé čelní sklo: co dělat, když se vám na silnici přihodí tato situace
9.10.2019

Řidiči, kteří to zažili, to popisují jako směsici šoku a následné úlevy - ozve se rána a řidič poplašeně zjišťuje, co se stalo. Poté si ulehčeně oddychne, že to odneslo „jenom“ sklo. Odlétnutý kamínek většinou na čelním skle zanechá nepěkný defekt ve…

thumb
Nabourané auto na parkovišti: co v takovém případě dělat a kdo zaplatí škodu?
8.10.2019

Jdete si z nákupního centra, nesete si k autu tašky napěchované nákupem a pochvalujete si, jak výhodně jste nakupili. Najednou vaše oči zažijí šok - povrch vašeho automobilu je nehezky poškrábaný. Veškerá radost z levně nakoupeného másla je tatam. Co teď?…