Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Povinné ručení zdražuje. Jak vyzrát na vyšší ceny pojištění?

6.11.2019

Ceny povinného ručení zdražují. O kolik si v současné době běžný řidič připlatí a existuje nějaký způsob, jak se zdražování vyhnout?

Povinné ručení zdražuje. Jak vyzrát na vyšší ceny pojištění?
3 minuty čtení
Povinné ručení

Průměrný řidič v současné době zaplatí za povinné ručení 5485 Kč. Od začátku roku 2019 tak cena povinného ručení vzrostla o 9, 2 %. Vyplývá to z našich interních dat, která už více než 5 let sbíráme v rámci databázového projektu Index24.

Důvodem zdražování jsou rostoucí ceny oprav automobilů. Kvůli zdražování náhradních dílů a hlavně rostoucím mzdám pracovníků v autoservisech je pro pojišťovny vyřizování škod nákladnější, tudíž musí tyto rostoucí náklady vykompenzovat vyšší cenou.

Když se ohlédneme do minulosti, v roce 2016 a 2017 cena povinného ručení zdražovala. Rok 2018 byl naopak ve znamení zlevňování, které však dlouho nevydrželo a v tomto roce cena opět roste.

Které skupiny řidičů na povinném ručení zaplatí nejvíc a které naopak ušetří? Nejlevnější povinné ručení mají starší řidiči s mnohaletou řidičskou zkušeností. Například řidič ve věku nad 60 let s naježděným bonusem 150 měsíců průměrně zaplatí za povinné ručení 2532 Kč. Nejvyšší ceny mají naopak mladší řidiči do 26 let s nízkým nebo žádným vyježděným bonusem.

Jak na zdražování vyzrát?

To, že povinné ručení zdražuje, řidiče příliš nepotěší. Dobrou zprávou však je, že rozdíly mezi nejdražšími a nejlevnějšími nabídkami na trhu jsou celkem výrazné. Z našeho Indexu24 vyplývá, že v současné době může řidič výměnou dražšího povinného ručení za levnější ušetřit v průměru 3119 Kč ročně. Tato úspora je však průměrným číslem některé typy řidičů ušetří mnohem více.

Nedávno se na nás obrátil klient, který chtěl levnější cenu povinného ručení. Je mu 37 let, vlastní automobil Hyundai Accent a má vyježděný bonus ve výši 105 měsíců. Náš operátor mu pomohl ušetřit 2789 Kč.

Cenu, kterou klient doposud platil Cenu, kterou jsme mu našli Klientova úspora
4854 Kč 2065 Kč 2789 Kč

Zkuste to také. Do našeho online formuláře zadejte údaje o vašem automobilu, na základě kterých vám ukážeme cenové nabídky na trhu. Povinné ručení si u nás můžete sjednat online, nebo počkat na telefonát od našeho specialisty, který se vám ozve na číslo, které zadáte do formuláře. Specialista s vámi probere všechny možnosti a poradí vám, jak můžete na vašem povinném ručení ušetřit co nejvíc.

Porovnat si ceny povinného ručení

Mohlo by vás zajímat

thumb
Pojištění storna zájezdu
19.1.2020

Možná jste si zrovna zarezervovali drahý zájezd do ciziny a trnete hrůzou při pomyšlení, že na poslední chvíli onemocníte a nebudete se moct pobytu zúčastnit. Na tento problém však existuje řešení, které se jmenuje pojištění storna zájezdu.

thumb
Tipy na úsporné osvětlení, aneb jak svítit levně a stylově
17.1.2020

Možná žijete v domnění, že vaše domácí osvětlení je energeticky šetrné a nevysaje vám moc elektřiny ze zásuvky (a peněz z peněženky). Jste si však jistí, že máte ve svém domově skutečně to nejúspornější osvětlení, jaké na trhu existuje?

thumb
Kam na lyže s dětmi, aneb kde najdete ty nejlepší rodinné ski areály?
15.1.2020

Milujete zimní radovánky a chcete lásce k lyžování naučit i své potomky? Shromáždili jsme pro vás nápady, kam na lyže s dětmi. V těchto areálech se bude líbit vám i vašim ratolestem.

thumb
Ručení další nemovitostí při hypotéce: jaké jsou výhody a úskalí tohoto řešení?
13.1.2020

Spousta zájemců o vlastní bydlení má v dnešní době nízké šance na jeho získání. Cestu k jejich vysněnému bytečku či domku jim znemožňují hned dvě monstrózní překážky — vysoké ceny nemovitostí a nutnost mít naspořeno určité procento vlastních zdrojů.…