Menu

Cena elektřiny pro domácnost

Aktualizováno dne 15.8.2015

Moderní civilizace je na elektrické energii závislá a těžko najdeme domácnost, která by bez elektrických spotřebičů fungovat dokázala. Osvětlení, pračka, televize a jiné důležité spotřebiče. Mnohde se ale vaří v elektrické troubě nebo na vařiči. Jsou i domácnosti, co elektrickou energii používají i na ohřev vody nebo dokonce na topení.

Cena elektřiny pro domácnost
3 minuty čtení
Elektřina

Tak jako tak, prakticky všichni, kdo elektřinu využívají, se znepokojením sledují, jak se její cena mění. I když šetříme a kupujeme ekologické spotřebiče a žárovky, platby za elektřinu tvoří podstatnou část našich měsíčních výdajů. Určitě jste si už sami někdy řekli, že za elektrický proud platí prostě moc a že cena elektřiny pro domácnost je příliš vysoká. 

Dá se za elektřinu platit míň?

Ano dá. A nemusíte toho dosáhnout jen tím, že si budete večer číst při svíčce nebo se ráno sprchovat v ledové vodě. Účty za elektřinu u vás doma můžete snížit také změnou jejího dodavatele. Jednak je to konkurenční boj mezi firmami, který tlačí ceny dolů. A pak jsou to tarify. Každá společnost jich nabízí hned několik a ne každý uživatel vždy platí ten, co je pro jeho možnosti (čas a způsob používání elektřiny a její spotřeba) ten správný. Ale ruku na srdce: v tabulkách a číslech se  přeci dokáže správně zorientovat jen málokdo.

Jak tedy snížit cenu za elektřinu?

Nejlevnější ceny elektrické energie vám proto najde kalkulátor na Porovnej24.cz. Srovnání je zdarma  a je nezávazné. Není složité - stačí jen vyplnit pár základních údajů (současná spotřeba elektřiny v kWh, velikost bytu apod.) a kalkulátor vám sám nabídne vhodné tarify. Nemusíte se bát ani složitého papírování při změně dodavatele - i to vyřešíme za vás! Chcete šetřit v průměru 1 761 Kč, sjednejte si nejlevnější sjednejte si nejlevnější elektřinu na Porovnej24.cz!

Srovnat ceny energií

Získejte levnější povinné ručení a ušetřete až 75 % z běžné ceny!

SPOČÍTAT

Mohlo by vás zajímat

půjčka
Půjčka pro dlužníky: Jak si ji i přes problémovou finanční minulost zařídit?
29.11.2021

Z údajů pro rok 2021 vyplývá, že Češi celkově dluží přes dva a půl bilionů korun, během čtvrtletí dluhy vzrostly o 179 miliard, důvodem rychlého růstu je především zvýšený zájem o hypotéky. Chcete si i vy vzít hypotéku nebo jinou půjčku, ale máte…

čtyřkolka v zimě
Musí mít čtyřkolka povinné ručení?
27.11.2021

Pořídili jste si čtyřkolku na řádění po polích, polních cestách, nebo v lese. Než se na místo dostanete, čeká vás ale cesta s běžným automobilovým provozem. V tu chvíli vás napadne, zda potřebuje povinné ručení čtyřkolka.

předdůchody
Předdůchody: Odpovědi na nejčastěji kladené otázky
26.11.2021

Zajímá vás, co je to předdůchod? Jak funguje? Jaké podmínky musíte splňovat, abyste ho mohli začít čerpat? Odpovědi na tyto a další otázky najdete přehledně v našem článku.

půjčky pro cizince
Půjčky pro cizince: Velký přehled podmínek a možností
25.11.2021

Podle průzkumů má s půjčkami zkušenost až 60 % Čechů. Specifickou kategorii půjček pak tvoří půjčky pro cizince. Aktuálně v České republice pobývá téměř 600 000 cizinců a právě pro ně je určený tento článek, který se stane přehledným návodem, jak půjčku…