Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

8 tipů, jak získat peníze (a hlubší odpověď na tuto otázku)

1.3.2019
8 tipů, jak získat peníze (a hlubší odpověď na tuto otázku)
11 minut čtení
Životní styl

Vyťukali jste do okénka internetového vyhledávače frázi „jak získat peníze“ v očekávání, že vám vyplivne nespočet tipů, jak vydělat velké jmění? Ty zde najdete, a dokonce osm. Zaměřme se ale na skutečné jádro věci, a tím je důvod, proč vůbec tuto frázi hledáte. Proč nemáte dostatek peněz, proč se potácíte ve finančních problémech? Pojďme se zaměřit na skutečnou příčinu vašeho peněžního nedostatku.

Každý na tomto světě je předurčen k úspěchu. Pokud jste toho vašeho ještě nedosáhli, možná jste nezkusili všechny možné cesty, nebo máte nějaký škodlivý finanční návyk.

Důvodem vašich peněžních problémů může být například:

  • Vykonávání nesprávné činnosti.

    Dřete se každý den jako mezek ve vyčerpávající a mizerně placené práci? Nebo už jste půl roku na pracovním úřadě? V obou případech může být na vině nevyužití vašeho skutečného potenciálu.

Vy se ptáte na otázku, jak získat peníze. Zamyslete se nad tím i opačně - proč by vám někdo měl velké peníze vůbec dávat? Ekonomické zákony fungují neúprosně  - na trhu jsou vždy nejcennější věci, které splňují dva parametry:

  • Je jich nedostatek
  • Jsou kvalitní

Splňujete je? Umíte něco, co umí málokdo? Děláte to ve vysoké kvalitě? Pokud ano, přeskočte ve čtení článku na další bod s názvem Práce v nesprávné firmě/lokalitě. Pokud ne, zřejmě byste měli něco přehodnotit. Proč každý den vstáváte, abyste dělali něco naprosto všedního a průměrného, co by dokázal každý druhý? Pokud vás navíc tato činnost nebaví, nemůžete ji ani dělat kvalitně.

Jak začít vykonávat činnost, za kterou budete štědře placeni? Klíčem je začít se živit vaším koníčkem. Víme, zní to jako to největší klišé na světě. Pravdou ovšem je, že nikdy nevyniknete v něčem, co vás nebaví. V nudné a ubíjející činnosti budete vždy maximálně průměrní. Možná máte nějakou vášeň nebo sen, který jste se vždycky báli uskutečnit. Pokud nemáte, zamyslete se nad tím, co vás bavilo v dětství. Popřípadě si udělejte nějaký online test na zjištění vhodného povolání pro vás.

A až tu činnost objevíte? Věnujte dostatek času přemýšlení, jak z tohoto koníčku udělat výdělečnou činnost. Baví vás plést? Začněte své výrobky prodávat na Fler.cz. Milujete cestování a kontakt s lidmi? Což takhle začít pracovat jako turistický průvodce?

jak získat peníze

  • Práce v nesprávné firmě/lokalitě

Děláte něco, co vás baví, děláte to i kvalitně, ale nad výší (nebo spíš níží) vašeho platu by jeden zaplakal? Možná svůj talent a energii věnujete nesprávné firmě. Pokud váš nadřízený na vaši žádost o zvýšení platu nepřistoupí, porozhlédněte se po jiných možnostech. Začněte odpovídat na pracovní inzeráty a chodit na pracovní pohovory.

Je pravda, že například v Ústeckém kraji nebo v Karvinné si člověk nemůže tolik vyskakovat, jako třeba v Praze. Pokud bydlíte v některém z chudších regionů, zkuste vaši práci nabídnout jinde. Řešením může být práce na jiném, než českém trhu. Vyzkoušejte třeba stránku Upwork.com, kde můžete nabídnout svou práci (například zákaznický servis, administrativu, překladatelství) a dělat ji na dálku z domova. Výhodou je, že řada poptavatelů pochází z USA, tudíž vám můžou nabídnout mnohem vyšší hodinovou mzdu, než v Česku.

Pokud jste mladí a bez závazků, nebraňte se přestěhování za prací do většího města, nebo sezónní práci v cizině. Například v Německu je minimální mzda 38 000 Kč a na Islandu dokonce 67 600 Kč. V případě, že bydlíte v jednom z nejchudších regionů České republiky, kde nemáte nejmenší šanci o zavadit o pracovní nabídku, vycestujte každý rok na omezené množství času za prací do ciziny. Z vydělaných peněz pak můžete žít celý rok. Dejme tomu, že každý rok na 5 měsíců odjedete za prací na Island. Z vydělaných peněz můžete pohodlně vyžít po zbytek roku, aniž byste museli hnout prstem.

  • Špatné hospodaření s penězi

Možná máte dobře placenou práci, ale vždy týden před výplatou už nemáte ani na oběd. Řešením je lepší organizovanost ve vašich výdajích. Zaveďte si trvalý příkaz z vašeho běžného účtu na spořicí účet. Nebo využijte mobilní aplikace Spendee, díky které získáte přehled o vašich příjmech a výdajích.

Nebo zkuste snížit vaše běžné výdaje. Věděli jste, že porovnáním cen elektřiny, povinného ručení a dalších služeb můžete ročně ušetřit přes 43 000 Kč?

Porovnat ceny a ušetřit

Jak získat peníze

Nastínili jsme vám tři možné odpovědi, které můžou být příčinou vašeho finančního nedostatku. Co když ale chcete pokrýt jen dočasný peněžní výpadek?

Odpověď na tuto otázku je víc než jednoduchá. Svět je různorodé místo a nabízí nespočet možností, jak získat peníze. Když už jste tento článek s takovou zvědavostí rozklikli, poradíme vám některé z nich.

Jak získat peníze

1.) Prodej nepotřebných věcí

Pokud potřebujete peníze skutečně naléhavě, prodej vašeho majetku představuje jeden z nejrychlejších způsobů. Pro prodej využijte například aplikaci Letgo, webovou stránku Aukro nebo tematické skupiny na Facebooku (Bazar Praha, Nábytek Brno, apod.) Pro větší úspěch vaše věci nafoťte na atraktivním jednolitém pozadí (nejlépe bílém) a přidejte podrobný popis produktu, aby bylo ihned jasné, o co se jedná a k čemu zboží slouží.

2.) Doporuč a získej

Představte si, že byste byli placeni za čas, který trávíte s vašimi přáteli a známými. Jdete na pivo, a získáte za to tisícovku. Setkáte se s kamarádkou na kafe a zanedlouho je na vašem účtu objeví 5000 Kč. 

Věděli jste, že přes náš portál můžete nejen ušetřit peníze, ale i nějaké vydělat? Pokud nějaký náš produkt doporučíte vašemu známému a on si jej sjedná, férově se s vámi rozdělíme o provizi. Jak získat peníze s Porovnej24.cz? Když si u nás porovnáte ceny, automaticky vám vytvoříme klientskou zónu, ve které najdete váš unikátní link (url odkaz). Když jej pošlete kamarádovi a on si sjedná náš produkt, poskytneme vám odměnu.

Zde jsou příklady průměrných odměn, které u nás můžete vydělat.

Produkt Průměrná provize Typ provize
Elektřina 1000 Kč fixní odměna
Povinné ručení 1000 Kč 10 % ze zaplaceného pojistného
Hypoteční úvěr 8000 Kč 0,4 % z čerpané hypotéky

 

3.) Odměna za vaše běžné činnosti

Ano, pokud máte nedostatek peněz, můžete si najít brigádu, kterou budete dělat po večerech, nebo o víkendu. Ale proč byste to dělali, když můžete být placeni za to, co děláte běžně? Pokud čatso venčíte svého psa, vyvěste inzeráty, že nabízíte venčení domácích zvířat. Při vaší pravidelné procházce můžete hafanů venčit víc, a vydělat si peníze navíc.

Pokud často musíte někam dojíždět autem, nechte se odměnit za spolujízdu. Na Bla Bla car můžete zveřejnit čas a datum, kdy se někam chystáte. Pokud se k vám připojí další pasažéři, můžete na cestě vydělat.

4.) Záloha

Pokud jste v pracovním poměru a nějak jsme nevyšli s výplatou, neváhejte vašeho zaměstnavatele požádat o zálohu na mzdu. Znamená to, že vám část výplaty dá předem. Jedná se o běžný zaměstnanecký benefit, který poskytuje velké množství firem.

5.) Půjčka zdarma

Nezaujal vás ani jeden ze zmiňovaných způsobů, jak získat peníze? Jednou z možností může být i půjčka. Některé firmy umožňují čerpání první půjčky zdarma, tzn. bez úroků a poplatků. U takových půjček si však zjistěte přesné podmínky ve smlouvě (například sankce za zpoždění při splácení).

Máte obavy, že při výběru půjčky sáhnete vedle? Využijte našeho nezávislého porovnání.

Porovnat půjčky

jak získat peníze

Mohlo by vás zajímat

thumb
Kde a proč koupit elektromobil? Včetně seznamu nejoblíbenějších značek
1.6.2020

Popularita elektromobilů v Česku stoupá jen velmi zvolna. Přece jen, pořád se na tahle auta díváme tak trochu s nedůvěrou. Uvidíme, jestli uvedení elektromobilů Škoda na náš trh tento přístup změní. Doufejme, že ano. Protože kdo si elektromobil vyzkouší,…

thumb
Kolik stojí dálniční známka? ČR, Slovensko, Rakousko, Německo a další často navštěvované země
29.5.2020

Připravili jsme pro vás přehled cen dálničních známek v často navštěvovaných evropských zemích. Také vám poradíme, kde je můžete sehnat, a na co si dát případně pozor.

thumb
10 technologických vychytávek do auta, bez kterých se letos neobejdete
28.5.2020

Vyrazit na dovolenou autem bude možná letos populárnější než kdy před tím. Jistě, moderní auta jsou pohodlná sama o sobě. Ale co si cestu ještě více zpříjemnit. Nakonec, pokud se řidič cítí dobře, snižuje se také riziko pochybení. Máme pro vás pár…

thumb
10 doplňků do auta pro děti, které ocení i rodiče
27.5.2020

Prohlédněte si přehled užitečných vychytávek pro malé i větší děti. Oceníte je při každé cestě autem, i když bude krátká.