Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Na co si dát pozor, pokud letos vyrážíte do Řecka

Na co si dát pozor, pokud letos vyrážíte do Řecka
3 minuty čtení
Cestovní pojištění
15.7.2015

Současná situace v Řecku nutí turisty k větší opatrnosti. Kromě peněz v hotovosti mají lidé cestující do Řecka věnovat pozornost i podmínkám svého cestovního pojištění. Peníze by měli mít v menších bankovkách a pozor si mají dát i na kapesní zloděje, radí tuzemské cestovní kanceláře.

  cestovní pojištění   Srovnat ceny cestovního pojištění

Cestující do Řecka by si měli ověřit, jestli jim pojišťovna garantuje platbu zdravotnímu zařízení na místě, nebo naopak proplácí peníze až zpětně, radí Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Pro tyto případy by měli mít lidé peníze v hotovosti. Někteří klienti cestovních kanceláří se ve zdravotnických zařízeních setkali se situací, kdy jim tato zařízení odmítla akceptovat platbu kartou.

Pozor na peníze, léky mějte u sebe

Lidé by si měli více než dříve dát pozor i na své peníze. „Všichni vědí, že turisté s sebou vezou hotovost, a jsou proto terčem různých kapsářů,“ varoval Papež. Peníze tak mají například rozdělit mezi členy rodiny, nebo využívat možnosti uložení peněz v hotelovém sejfu.

Další důležitou položkou, kterou by turisté měli u sebe mít, jsou léky. To ostatně platí pro všechny destinace. Zároveň by si je lidé měli brát do příručních zavazadel na palubu a předejít tím situaci, kdy by se odbavované zavazadlo ztratilo a oni se ocitli bez důležitých léků.

Přestože na ostrovech, kam směřuje valná většina zájezdů z Česka nedostatek léků zatím nehrozí, lékárny omezují množství balení, které jednotlivým zákazníkům vydávají. Chtějí tím předejít zkupování léků, uvedla Petříčková, což se stalo ve velkých městech na pevnině.

Bankomaty v letoviscích bez problémů

Bankomaty v turistických letoviscích fungují a turistům ze zahraničních účtů umožňují vybírat jakékoliv sumy a nikoliv 60 eur na den, jako je tomu u Řeků.

Zájem českých turistů o Řecko neklesá i přes možné komplikace. Důvodem podle Papeže může být i skutečnost, že v dané cenové kategorii není příliš mnoho alternativních destinací.

Získejte levnější povinné ručení a ušetřete až 75 % z běžné ceny!

SPOČÍTAT

Mohlo by vás zajímat

thumb
Na kolik peněz vás vyjde péče o seniora? Kolik stojí domov důchodců a další výdaje
13.11.2019

Nebývá snadné dívat se, jak se vašim rodičům či prarodičům zhoršuje zdraví a jsou stále více odkázáni na pomoc druhých. Jak v takovém případě postupovat, jak jim zajistit dostatečnou péči a kolik vás to všechno bude stát? Takový moment člověka většinou…

thumb
Druhy platebních karet, aneb jak se v nich vyznat
8.11.2019

Umí čerpat peníze do mínusu, zaplatíte s nimi i bez platebního terminálu a vrátí vám část peněz z nákupu nazpět. Platební karty jsou jako užiteční sluhové, kteří mají za úkol vám co nejvíc zpříjemnit nákup. Abyste si mohli užít co nejvíc jejich výhod,…

thumb
Cashback programy na internetu: jak získat peníze z nákupu zpět
7.11.2019

Jaký máte pocit, když si koupíte přepychové boty, elegantní šaty nebo novou herní konzoli? Většina z nás cítí radost nad novým nákupem a nemůžeme se dočkat, až nový produkt začneme používat. Ovšem někde vzadu v hlavě se ozývá znepokojivý hlásek, který nám…

thumb
Povinné ručení zdražuje. Jak vyzrát na vyšší ceny pojištění?
6.11.2019

Ceny povinného ručení zdražují. O kolik si v současné době běžný řidič připlatí a existuje nějaký způsob, jak se zdražování vyhnout?