Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Na co si dát pozor, pokud letos vyrážíte do Řecka

15.7.2015

Současná situace v Řecku nutí turisty k větší opatrnosti. Kromě peněz v hotovosti mají lidé cestující do Řecka věnovat pozornost i podmínkám svého cestovního pojištění. Peníze by měli mít v menších bankovkách a pozor si mají dát i na kapesní zloděje, radí tuzemské cestovní kanceláře.

  cestovní pojištění   Srovnat ceny cestovního pojištění

Na co si dát pozor, pokud letos vyrážíte do Řecka
3 minuty čtení
Cestovní pojištění

Cestující do Řecka by si měli ověřit, jestli jim pojišťovna garantuje platbu zdravotnímu zařízení na místě, nebo naopak proplácí peníze až zpětně, radí Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Pro tyto případy by měli mít lidé peníze v hotovosti. Někteří klienti cestovních kanceláří se ve zdravotnických zařízeních setkali se situací, kdy jim tato zařízení odmítla akceptovat platbu kartou.

Pozor na peníze, léky mějte u sebe

Lidé by si měli více než dříve dát pozor i na své peníze. „Všichni vědí, že turisté s sebou vezou hotovost, a jsou proto terčem různých kapsářů,“ varoval Papež. Peníze tak mají například rozdělit mezi členy rodiny, nebo využívat možnosti uložení peněz v hotelovém sejfu.

Další důležitou položkou, kterou by turisté měli u sebe mít, jsou léky. To ostatně platí pro všechny destinace. Zároveň by si je lidé měli brát do příručních zavazadel na palubu a předejít tím situaci, kdy by se odbavované zavazadlo ztratilo a oni se ocitli bez důležitých léků.

Přestože na ostrovech, kam směřuje valná většina zájezdů z Česka nedostatek léků zatím nehrozí, lékárny omezují množství balení, které jednotlivým zákazníkům vydávají. Chtějí tím předejít zkupování léků, uvedla Petříčková, což se stalo ve velkých městech na pevnině.

Bankomaty v letoviscích bez problémů

Bankomaty v turistických letoviscích fungují a turistům ze zahraničních účtů umožňují vybírat jakékoliv sumy a nikoliv 60 eur na den, jako je tomu u Řeků.

Zájem českých turistů o Řecko neklesá i přes možné komplikace. Důvodem podle Papeže může být i skutečnost, že v dané cenové kategorii není příliš mnoho alternativních destinací.

Získejte levnější povinné ručení a ušetřete až 75 % z běžné ceny!

SPOČÍTAT

Mohlo by vás zajímat

thumb
Notářská úschova a její role při koupi vaší nemovitosti
24.1.2020

Pokud se zajímáte o koupi vlastního domu či bytu, možná vás napadla jedna otázka — jak to bude s placením? Při koupi nemovitosti je třeba složit velkou finanční částku, a vy chcete mít jistotu, že těch několik milionů korun zaplatíte až poté, co bude…

thumb
Pojištění storna zájezdu
19.1.2020

Možná jste si zrovna zarezervovali drahý zájezd do ciziny a trnete hrůzou při pomyšlení, že na poslední chvíli onemocníte a nebudete se moct pobytu zúčastnit. Na tento problém však existuje řešení, které se jmenuje pojištění storna zájezdu.

thumb
Tipy na úsporné osvětlení, aneb jak svítit levně a stylově
17.1.2020

Možná žijete v domnění, že vaše domácí osvětlení je energeticky šetrné a nevysaje vám moc elektřiny ze zásuvky (a peněz z peněženky). Jste si však jistí, že máte ve svém domově skutečně to nejúspornější osvětlení, jaké na trhu existuje?

thumb
Kam na lyže s dětmi, aneb kde najdete ty nejlepší rodinné ski areály?
15.1.2020

Milujete zimní radovánky a chcete lásce k lyžování naučit i své potomky? Shromáždili jsme pro vás nápady, kam na lyže s dětmi. V těchto areálech se bude líbit vám i vašim ratolestem.